חיתולי בייביסטר פונים להורים בטלוויזיה - אבל את הפייסבוק משאירים רק לאימהות

הפרסום בעמוד הפייסבוק קורא לאימהות לקבל קופונים, מציג סקרים שנבדקו על אימהות, ומשאיר את האחריות בנושא בחירת החיתולים ושימושם בידיהן בלבד ■ בייביסיטר: "בחלק מהפוסטים במדיה הדיגיטלית הקוראים להורדת קופון התנסות, נעשתה פנייה לקהל נשים ממוקד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דונלד טראמפ מחזיק שני תינוקות במהלך הקמפיין לנשיאות, 2016
דונלד טראמפ מחזיק שני תינוקות במהלך הקמפיין לנשיאות, 2016צילום: Stacie Scott/אי־פי

מי שצופה בשעות הפריים טיים בערוצים הישראלים בימים האחרונים, כנראה הבחין בקמפיין חדש של חיתולי בייביסיטר. הפרסומת קוראת להורים בלשון רבים להשתמש בחיתולי המותג.

ואולם, בעמוד הפייסבוק של החברה מתקבלת תמונה שונה: האבות ממודרים מהפנייה כאילו אינם קהל היעד לרכישת חיתולים. מהפרסומת מצטיירת תמונה, שלפיה החלפת חיתול משימה לאימהות. הפרסום בעמוד קורא לאימהות לקבל קופונים, מציג סקרים שנבדקו על אימהות, ומשאיר את האחריות בנושא בחירת החיתולים ושימושם בידי אימהות. עם זאת, בתגובות בפוסטים בעמוד החברה ניתן לראות לא מעט אבות המחפשים קופונים, שואלים ואף מגיבים על טיב המוצר.

אחד הפוסטים בעמוד הפייסבוק של בייביסיטר שפונה רק לנשים
אחד הפוסטים בעמוד הפייסבוק של בייביסיטר שפונה רק לנשים

מי שהבחין בפנייה הישירה רק לאימהות בחלק מהפרסומים הוא גיא רוה, יו"ר עמותת "הורות משותפת = טובת הילד", שאף פנה ישירות לחברה דרך עמוד הפייסבוק, ושאל מדוע פרסומי החברה הם מגדריים. בתגובה נענה כי החברה מודה לו על הפנייה ותשקול לשנות זאת בעתיד. כלומר, היא לא השיבה בצורה ברורה כי הדבר עתיד להיפסק.

רוה טען כי "מלים יוצרות מציאות. גם תמונות ושילוט יוצרים מציאות". הוא הוסיף כי "זה כמה חודשים אנו פועלים מול גופים שונים (משרדי ממשלה, קניונים, קופות חולים, איקאה, משחקיות ילדים ועוד) בנושא שילוט מגדרי, בעיקר פינות החתלה שבהן יש שילוט לאימהות בלבד. המטרה שלנו היא לקדם את האחריות ההורית המשותפת של שני ההורים. הפרסום של בייביסיטר, שפונה בחלקו הגדול לאימהות בלבד עורר בקבוצת הפייסבוק שלנו דיון בו אימהות ואבות כאחד הסכימו שפרסום מגדרי שכזה אינו ראוי".

אחד הפוסטים של בייביסיטר שפונה רק לנשים
אחד הפוסטים של בייביסיטר שפונה רק לנשים

מבייביסיטר נמסר כתגובה כי "הקמפיין פונה לקהל הרחב בלשון רבים (טלויזיה ודיגיטל). בחלק מהפוסטים במדיה הדיגיטלית הקוראים להורדת קופון התנסות, נעשתה פנייה לקהל נשים ממוקד. אנו בבייביסיטר תמיד קשובים לצרכנים ומודים על הפנייה שנעשתה אלינו בעמוד הפייסבוק של המותג. לקחנו לתשומת לבנו את האמור בפנייה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker