העודפים נגמרו - וביטוח הרכב מתייקר

בשנתיים האחרונות השיבה רשות שוק ההון כספים עודפים בסך 1.1 מיליארד שקל שנמצאו בקרן לפיצוי נפגעי תאונות באמצעות הוזלת ביטוחי הרכב ■ העודפים אזלו וכעת מסתמן כי ביטוחי הרכב יתקרו בכ-7%

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תאונת דרכים מחלף אולגה
צילום: רמי שלוש

לאחר שבשנתיים האחרונות השיבה רשות שוק ההון כספים עודפים בסך 1.1 מיליארד שקל שנמצאו בקרנית - הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים - באמצעות הוזלת ביטוחי הרכב, כעת מסתמן כי עם תחילת 2019 יתייקרו ביטוחי הרכב בכ-7% בעקבות סיום ההחזרים.

הסיבה להחזרים בשנתיים האחרונות: ב-2016 נמצאו עודפים בקרנית שמקורם בהפרשות של המבוטחים בביטוח חובה במשך השנים. בעקבות כך, הודיעו אז שר האוצר, משה כחלון, שרת המשפטים, איילת שקד, והממונה הקודמת על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, כי השבת הכספים תיעשה באמצעות הוזלת תעריפי ביטוח החובה לרכב.

על פי ההחלטה, הכספים היו מיועדים להשבה ב-2018-2017, במטרה להקטין את נטל ביטוח החובה על הציבור.

ברשות שוק ההון אומרים כי ב-2017 הושבו לציבור המבוטחים בביטוח רכב חובה כ-700 מיליון שקל, והמשמעות לכך היתה כי המבוטחים קיבלו הנחה של 13% בדמי הביטוח ששילמו באותה שנה. ההשבה נמשכה גם ב-2018, ובמסגרתה קיבלו המבוטחים הנחה של 7% בדמי הביטוח ששולמו בשנה האחרונה. 

לפי הערכות רשות שוק ההון, 2018 תסתיים בהשבת 400 מיליון שקל נוספים לציבור, מה שיביא לסיום המהלך ולהשבת 1.1 מיליארד שקל לציבור המבוטחים. עוד אומרים ברשות כי "רשות שוק ההון בוחנת אם קיימים עודפים נוספים הניתנים לחלוקה", אך בינתיים, כאמור, צפויים מחירי ביטוחי החובה לרכב להתייקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker