נאמני קואופ מבקשים אישור הלוואה על מנת לשלם לעובדי החברה

הנאמנים של הרשת הגישו בקשה לבית המשפט המחוזי לאישור הלוואה בסך 4.6 מיליון שקל, על מנת לשלם משכורות ל-940 עובדי החברה ■ "יש לזכור, כי מדובר בעובדים מן השורה, אשר ברוב המקרים משמשים כמפרנסים יחידים במשפחה"

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף קואופ שופ
סניף קואופ שופצילום: אייל טואג

נאמני רשת קואופ הגישו היום (ד') בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים לאשר הלוואה בסך 4.6 מיליון שקל על מנת לאפשר להם לשלם ל-940 עובדי החברה.

הבקשה הוגשה על ידי באי כוחם של נאמני קואופ עוה"ד שי גליקמן ויונתן גמרניק, שטענו כי בקשת ההלוואה הוגשה על מנת לשמר את פעילות החברה כ"עסק חי" ואת מאגר הלקוחות, בו היא מחזיקה.

עם כניסת החברה להקפאת הליכים נותרה החברה חייבת לעובדיה, בין היתר, את שכר עבודתם בגין התקופה שבין ה-1- ל-28 בנובמבר. "יש לזכור, כי מדובר בעובדים מן השורה, אשר ברוב המקרים משמשים כמפרנסים יחידים במשפחה והשכר המבוקש משמש אותם לפיכך לא רק לצורך מחייתם, אלא גם לפרנסת משפחותיהם", נכתב בבקשה.

אתמול, ביקשו הנאמנים של הרשת מימון ביניים בסך 15 מיליון שקל לתקופה של 6 חודשים, על מנת לאפשר את הפעלת העסק - חידוש מלאי ומשכורות לעובדים. במידה ותאושר הבקשה, המימון יגיע מחברת המימון גמא ניהול וסליקה.

בתחילת שבוע שעבר הגישה הרשת, שבבעלות האגודה השיתופית קואופ ישראל, לבית המשפט בקשה להקפאת הליכים, לאחר שנקלעה למצוקה תזרימית. קואופ ישראל היא אגודה צרכנית שהתאגדה ב-1950 ורשומה בירושלים. הרשת מפעילה 42 סניפים בהפעלה עצמית, והקימה רשת של זכיינות בפריפריה הכפרית, שם היא מפעילה כ-130 מרכולים.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker