סוף הדרך של איזיווד: מונה מפרק זמני לחברת הפקת החתונות, החובות - 6 מיליון שקל

השופט איתן אורנשטיין על הבעלים עמית בר ציון, שמימן את בקשת הפירוק: "אני לא סומך עליו" ■ אורנשטיין אסר על בר ציון לצאת מהארץ ולהיכנס למשרדי החברה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית בר ציון, הבעלים והמנכ"ל של איזיווד
עמית בר ציון, הבעלים והמנכ"ל של איזיווד, היום בבית המשפטצילום: עופר וקנין

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, מינה היום מפרק זמני לחברת הפקת החתונות, איזיווד. בתום דיון שנערך היום, קבע אורנשטיין כי עמית בר ציון כבר איננו בעלי החברה. השופט מינה את עו"ד גונן קסטנבוים למפרק הזמני והורה לו להגיש דו"ח ראשון עד 12 בדצמבר.

אורנשטיין אמר בדיון כי הוא איננו סומך על בר ציון, ביקש את מפתחות המשרדים ואף הוציא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 14 יום. לחברה חובות בסך 6-5 מיליון שקל לבנקים, ספקים (ובהם גני אירועים, צלמים, מאפרות, מעצבי שיעור) ולקוחות.

ביום ראשון נודע כי איזיווד קרסה, ככל הנראה, והפסיקה לעבוד בסוף השבוע האחרון. אתר האינטרנט של החברה אינו נמצא יותר ברשת ודף הפייסבוק שלה נמחק.

לאחר מספר שעות של אי ודאות לגבי עתידה של החברה, התברר שמנהלת החשבונות של החברה, שירן זיני, הגישה בקשה לפירוקה. על פי הבקשה, החברה נקלעה לחדלות פרעון והותירה חובות לשכר עבודה בשווי 140 אלף שקל. עוד נכתב כי בעקבות חובות לבנקים ונושים נוספים ולאחר חריגה ממסגרת האשראי, הוגבל חשבון הבנק של החברה, ההמחאות שנתנה לספקים חזרו וכאשר הגיעה הנהלת החברה למסקנה שלא ניתן לשקם את החברה, יצאה ההודעה על הפסקת הפעילות באופן מיידי.

בינתיים, זוגות שונים שטרם התחתנו ושילמו לאיזיווד עבור ספקים לחתונתם החלו להתאגד ולחפש אחר פתרונות משותפים, ואף דרשו לדעת מה קרה לכספים ששולמו לחברה.

בפתח הדיון בר ציון סירב להתייחס למצב ונראה היה מוטרד. עם כניסתו לאולם ביקש מים והחל להתייעץ עם עורכי דינו ובהמשך התבונן במכשיר הנייד שלו בלי ליצור קשר עין עם הסובבים. לצידו ישבה שירן זיני, מנהלת החשבונות של החברה, שהגישה את הבקשה הראשונה לפירוק (והסתבר כי מומנה על ידי בר ציון) ובעקבותיה הגיש גם בנק הפועלים בקשה לפירוק זמני .

בדיון היום נכחו עורכי הדין של הנושים. את בר ציון והחברה ייצג עורך דין דותן אדירי. כאשר שאל אורנשטיין את בר ציון מה קרה לאיזיווד, הוא השיב כי "החברה היתה בקשיים. קשה לי לומר בדיוק ממתי. לפני שנתיים הבנתי שהמצב השתנה ולפני שנה התחלתי התייעלות באמצעות ירידה בהוצאות והצלחתי להביא קיטון בכוח אדם. עמדתי בכל היעדים שהצבתי ונוצר גירעון תזרימי שאני בטוח שהעסקה הזו ועוד אחת אחרת היו מכסות אותו. פעלתי בצורה מסודרת בליווי עורכי דין".

בהחלטה שנתן, כתב אורנשטיין כי "מסתבר שבקשת הפירוק מומנה למעשה על ידי בעל השליטה לאחר שהתייעץ עם באי כוחו ולא על ידי המבקשת ומבלי שהדבר נמסר לבית המשפט. אינני רואה מקום לאפשר עתה לחברה להשיג הסדר, במיוחד לנוכח הבעייתיות שעליה הצבעתי".

לאחר שנתן צו פירוק זמני הוא אסר על עובדי החברה, כולל בר ציון, להיכנס לחברה ולקחת כל ציוד או לעשות בו שימוש לרבות טלפון נייד. עוד הוסיף השופט אורנשטיין: "לתשומת לב המפרק, אם קיימות הצעות לרכישת החברה שישקול זאת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker