נאמני קואופ פיטרו את המנכ"ל עופר פיינשטיין

במקביל, ביקשו מבית המשפט מימון ביניים של 15 מיליון שקל לצורך חידוש המלאי ותשלום משכורות ■ הנאמנים שלמה נס וחן ברדיצ'ב רוצים למכור את הרשת הקורסת עוד לפני פסח

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר פינשטיין, מנכ"ל קואופ שופ שפוטר
עופר פינשטיין, מנכ"ל קואופ שופ שפוטרצילום: אוליבייה פיטוסי

נאמני רשת קואופ פיטרו הבוקר את המנכ"ל עופר פיינשטיין. לא מדובר בהפתעה שכן הרשת, שבבעלות האגודה השיתופית קואופ ישראל, הגישה בקשה להקפאת הליכים לפני כשבוע, לאחר שנקלעה למצוקה תזרימית. הנאמנים עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב זימנו הבוקר לשיחה את פיינשטיין, המשמש כמנכ"ל הרשת ב-7 השנים האחרונות, והודיעו לו על סיום עבודתו.

נאמני קואופ מבקשים למכור את הרשת במהירות יחסית, והחלו כבר בשורה של צעדים שנועדו לשקם את הרשת ולהכינה לקראת מכירה. בין היתר, הגישו אתמול בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים למימון ביניים בסך 15 מיליון שקל, לתקופה של שישה חודשים. המימון נועד לאפשר את הפעלת העסק, ויופנה בין היתר לחידוש מלאי ולתשלום משכורות לעובדים.

הנאמנים מבקשים למכור את הרשת הקורסת עוד לפני חג הפסח, שחל השנה ב-19 באפריל. במקביל הודיעו הנאמנים לעובדים כי מדפי הסניפים יתמלאו מחדש בסחורה. מאז הבקשה להקפאת הליכים בתחילת השבוע שעבר נוצרו חוסרים רציניים, לאחר שספקים גדולים - ובהם תנובה, אסם, שטראוס, טרה וקוקה קולה - עיכבו את אספקת הסחורה לרשת, ודרשו ממנה תשלום במזומן בשל חששות למצבה התזרימי. מסתמן כי גם חברות ביטוח האשראי, המבטחות את הספקים, הביעו נכונות לחזור לעבוד עם הרשת באופן מלא.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker