סטארקיסט תסגור את המפעל בטירת כרמל

הסיבה לסגירה היא התחרות הקשה והיעדר חיבור לרשת הגז הטבעי, שהיה עתיד להקטין את עלויות האנרגיה של המפעל ■ 80 עובדים ייוותרו ללא עבודה

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טונה של סטארקיסט
הדר קנה
הדר קנה

חברת סטארקיסט הודיעה היום (א') כי בכוונתה לסגור את פעילות האריזה של שימורי יונה בטירת כרמל. במפעל 80 עובדים שעתידים להישאר ללא עבודה. הסיבה לסגירה, על פי הנהלת החברה, היא התחרות הקשה והיעדר חיבור המפעל לרשת הגז הטבעי, אשר עתיד היה להקטין את עלויות האנרגיה של המפעל.

"מדיניות משרד האוצר לפתיחת שוק הטונה לתחרות, שבאה לידי ביטוי בהפחתה דרסטית של מכסי המגן לתעשיית הטונה, הובילה לפגיעה קשה ביכולת התחרותיות של החברה ובהאצת הייבוא של טונה לישראל", נמסר מהנהלת החברה.

סיבה נוספת על פי ההנהלה היא שלא חוברה לגז הטבעי: "היעדר חיבור המפעל, שעתיד היה להקטין את עלויות האנרגיה ולמנוע את המשך השימוש במזוט, שהוא משאב יקר ומזהם, מהווה גורם משמעותי בהחלטה על סגירת פעילות האריזה".

עתידם של העובדים אינו ברור בשלב זה, אם כי ההערכה היא שרובם יפוטרו. את חלקם החברה תנסה לשלב בתפקידי שיווק ולוגיסטיקה ואת השאר תלווה החברה במציאת מקומות עבודה חלופיים. "החברה מוקירה את עובדי המפעל על עבודתם הנאמנה במהלך השנים, ותדאג לפצותם מעבר למתחייב בחוק", נאמר.

למרות הסגירה, בשלב זה מוצרי סטארקיסט ימשיכו להימכר ללא שינוי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker