נאמני קואופ מבקשים להכניס בעלים חדשים עוד לפני פסח

המטרה היא למכור את הרשת במהירות יחסית - בניגוד להליכי מכירה של רשתות קורסות כמו קלאבמרקט ■ הנאמנים הודיעו כי מדפי הסניפים יתמלאו מחדש בסחורה

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף קואופ שופ
הדר קנה
הדר קנה

"המטרה שלנו היא להכניס בעלים חדשים לרשת עוד לפני עונת הפסח" - כך אמרו היום (א') הנאמנים של רשת קואופ, עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, במסגרת פגישה שקיימו עם מועצת העובדים של הרשת. בתחילת שבוע שעבר הרשת, שבבעלות האגודה השיתופית קואופ ישראל, הגישה לבית המשפט בקשה להקפאת הליכים, לאחר שנקלעה למצוקה תזרימית.

הנאמנים מבקשים למכור את הרשת במהירות יחסית (חג הפסח חל ב-19 באפריל 2019), בניגוד להליכי המכירה של רשתות קורסות כמו קלאבמרקט ומגה, שלקחו יותר משנה.

במקביל, הודיעו הנאמנים כי מדפי סניפי קואופ יתמלאו מחדש בסחורה. מאז הבקשה להקפאת הליכים בתחילת השבוע שעבר, נוצרו חוסרים רציניים, לאחר שספקים גדולים - ובהם תנובה, אסם, שטראוס, טרה וקוקה קולה - עיכבו את אספקת הסחורה לרשת, ודרשו ממנה תשלום במזומן בשל חששות למצבה התזרימי. מסתמן כי גם חברות ביטוח האשראי, המבטחות את הספקים, הביעו נכונות לחזור לעבוד עם הרשת באופן מלא.

מדובר בהתקדמות עצומה ביכולת לתפעל את הרשת. בקריסות קודמות של רשתות כמו קלאבמרקט ומגה נדרשו כמה חודשים עד שהסחורה חזרה למדפים באופן מלא. נס ייחס את ההצלחה בכך לניסיון קודם, ואמר כי "עקב הניסיון הנלמד מקריסות קלאבמרקט ומגה, הספקים כבר מבינים שאפשר להפעיל את הסופרים ולעבוד באופן שוטף לצד פתירת הבעיות של הרשת".

סניף קואופ בירושליםצילום: אייל טואג

בתוך כך, נערכה הפגישה הראשונה בין מועצת העובדים של קואופ (מעין ועד עובדים שמונה כ-30 מעובדי הרשת), נציגי ההסתדרות ונאמני הרשת. במסגרת הפגישה הוחלט כי עובדי הרשת לא ינקטו בעיצומים בשלב זה, אף שזאת היתה הכוונה המקורית של העובדים, שמודאגים ממצבם. בפגישה עלו, בין היתר, סוגיות שנגעו לעתידם המקצועי של 940 עובדים. מהפגישה עלה כי ל-900 עובדי השטח (קופאים, מחסנאים, מובילים וכדומה) לא צפויה סכנת פיטורים - אך צפויים צמצומים במטה הרשת, שבו כ–40 עובדים.

קואופ ישראל היא אגודה צרכנית שהתאגדה ב-1950 ורשומה בירושלים. מדובר למעשה בקואופרטיב הצרכני הגדול בישראל, שנמצא בבעלותם של כ-12 אלף חברים. הרשת מפעילה 42 סניפים בהפעלה עצמית, והקימה רשת של זכיינות בפריפריה הכפרית, שם היא מפעילה כ-130 מרכולים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker