המבצעים לא עוזרים: מכירות הקוטג' ממשיכות לצנוח

מרבוע כחול דווח על ירידה של 35% ביומיים האחרונים; בעלי רשת ויקטורי: "המכירות של הקוטג' ירדו ב-10%, אף שהוא נמכר במבצע"

שבוע אחרי פרוץ מחאת הקוטג', ומכירות הגבינה עם הגושים ממשיכות לרדת. מרבוע כחול, מפעילת רשתות מגה, שבחרה שלא לצאת במבצע על הקוטג', נמסר כי אתמול ושלשום חלה ירידה של 35% במכירות הקוטג'.

ברשת אבא ויקטורי דווקא יצאו במבצע על הקוטג' ועל הגבינה הלבנה, אך גם זה לא עזר לעצור את החרם. "המכירות של הקוטג' ירדו ב-10%, אף שאנחנו מוכרים אותו ב-4.90 שקלים", אומר איל רביד, בעלי אבא ויקטורי. לדבריו, "אנשים לא הבינו שמטרת החרם היא להוריד את המחיר, ולא להחרימו אם הוא נמכר במחיר סביר. גם יוזמי החרם הסבירו שיש לקנות קוטג' שמחירו לצרכן הוא עד 5 שקלים".

ברשת רמי לוי שיווק השקמה, שיצאה אף היא במבצע על הקוטג', דווקא מספרים על עלייה במכירות - אך קטנה משבוע שעבר. "בשבוע שעבר היה גידול של 50% במכירות, והשבוע של 40%. כנראה שאנשים כבר הצטיידו", אמר רמי לוי.

בכל הנוגע לגבינה הלבנה, מוצר שהקבוצה הוסיפה לחרם באחרונה, הציבור עדיין לא מפנים את החרם ומכירות המוצר לא השתנו - כך לדברי רשתות המזון. "אני מוכר את הגבינה הלבנה במבצע במחיר של 4.90 שקלים, אבל המכירות שלה עלו רק ב-7% ולא ב-30%, כמו שבדרך כלל רואים במבצע אגרסיבי מסוג זה. כנראה שאנשים עדיין מבולבלים בנוגע למוצר", אמר רביד.

גם ברשת כמעט חינם מספרים כי מכירות הקוטג' ירדו בעשרות אחוזים למרות מבצע שבו יצאה הרשת, לפיו היא מוכרת את הקוטג' ב-4.5 שקלים. עדי צים, מבעלי הרשת, אמר אתמול כי "המכירות ירדו ב-30%. החרם עובד על האנשים ובצדק. עם זאת, הבעיה רחבה יותר. היא מתחילה מהמחיר של שקית חלב, דרך מעדנים ב-5 שקלים שנמכרים באירופה בשקל ועוד מוצרים שלמחיר שלהם אין בצדקה".

לדבריו, יש לפתוח את שוק החלב ליבוא. "שיתנו לנו לייבא יוגורטים ומעדנים כדי שיהיו מחירים ריאליים לצרכן. שיורידו את מיסוי מוצרי החלב ואז תהיה תחרות הוגנת ונראה פתאום את המחלבות מוזילות מחירים ב-30%-40%".

איציק אלרוב, אחד מיוזמי מחאת הפייסבוק, אמר אתמול כי אם תוך יום-יומיים חברות החלב ייצאו בהודעה כי הן טעו ויראו שהן פועלות לעריכת מחירון חדש, אז הכל יהיה בסדר, אבל אם לא יקרה כלום תהיה עוד החרפה. "כל מיני הודעות על כך ש'אולי טעינו אבל עוד לא החלטנו מה נעשה', לא מקובלות עלינו", אמר אלרוב.

הקבוצה שנפתחה ביוזמתו בפייסבוק מגיעה כבר ל-95 אלף איש, אבל אלרוב טוען שזה לא המספר האמיתי של התומכים בחרם ושהמספרים גבוהים יותר, שכן לא כל האזרחים מחוברים לפייסבוק והם נחשפו לחרם במדיה אחרת ומקיימים את החרם.

"אנחנו כל הזמן חושבים איך להמשיך הלאה. יש עוד הרבה חברות שמוכרות את המוצרים שלהם בחו"ל במחיר זול יותר מאשר בישראל, וגם אליהן נגיע", אומר אלרוב.

בימים האחרונים קמו קבוצות פייסבוק נוספות שמנסות לגרום לצרכנים להפסיק לקנות מוצרים מסוימים. לדברי אלרוב, הוא מעודד ומברך כל קבוצה שמנסה להביא לשינוי. עם זאת, הוא מתנגד לחרם על חברה ספציפית. "אנחנו רוצים להביא את החרם הזה לתוצאה טובה ולא מתלהמת" , אמר.

צילום: וקנין עופר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker