הדר קנה
הדר קנה

עוד צעד בקרב הענקים בין שופרסל לסופר-פארם: רשת הפארם מחזקת את תחום האונליין ותתחיל בשבוע הבא פיילוט של משלוחים שיגיעו ללקוחות בשלב הראשון בתוך יום, כשהשאיפה היא להגיע בהמשך למשלוחים בתוך שעה. בשלב הראשון הפיילוט ייערך רק באזור תל אביב.

סופר-פארם חתמה על הסכם עם הסטארט-אפ קומונסנס (CommonSense Robotics), המפתח טכנולוגיה המשלבת בין בינה מלאכותית לרובוטיקה. קומונסנס תפעיל מתקנים רובוטיים עבור הרשת, ותספק לה את שירותי קבלת הפריטים, האחסון, ליקוט הפריטים על פי הזמנת הלקוח ואריזתם.

המתקנים הרובוטיים יוקמו בשטח קטן יחסית במרכזי הערים ויאפשרו לחברה לקצר את זמן האספקה של ההזמנה, מיממה עד כמה ימים כיום - לשעות ספורות.

קומונסנס חתמה לפני כחודש גם עם רמי לוי על הסכם דומה להקמת מתקנים רובוטיים לצורך מתן שירותי הזמנות מקוונות. המטרות של סופר-פארם ורמי לוי דומות - שתיהן שואפות לשפר את מערך המשלוחים ללקוחותיהם ולהכות במתחרה המשותפת שופרסל. אם תצליח סופר-פארם לייעל את המשלוחים, היא תשיג יתרון ניכר על פני המתחרות בתחום האונליין.

המהלך הזה אמור להכות את שופרסל בתחום האונליין - שהוא כיום חוזקה של שופרסל. המכירות דרך האתר של שופרסל מסתכמות כיום בכ-13% מכלל מכירותיה. זהו אחד התחומים הצומחים ביותר. מאז החלה החברה לדווח ב-2013 על המכירות בתחום, הן גדלו בכמעט מיליארד שקל. סופר-פארם לעומתה, בעמדת נחיתות באונליין, ופעילותה בתחום נאמדת בפחות מ5% מכלל מכירותיה.

סופר-פארם עשתה מהלך נוסף בשבוע שעבר, כשהודיעה כי היא נכנסת לתחום המזון ומשקיעה במיזם האונליין BringBring, המציע משלוח בחינם תוך ארבע שעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker