לאן נעלמה העטיפה של הקרמבו?

ביוניליוור החליטו להסיר את עטיפות האלומיניום כדי לצמצם פגיעה בסביבה ■ במקביל, גם המחיר יעלה באריזות החיסכון של 32-20 יחידות, ב-8 אגורות לכל יחידה

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרמבו
קרמבוצילום: Zivya

בגלידות שטראוס שבבעלות יוניליוור הודיעה היום כי תסיר בקרוב את עטיפות האלומיניום מהקרמבו. במקביל, גם המחיר יעלה באריזות החיסכון של 32-20 יחידות, ב-8 אגורות לכל יחידה. את העלייה במחיר מסבירים ביוניליוור בשחיקה ברווחיות הייצור בשנים האחרונות.

את השינוי באריזה נראה כבר בעוד כמה ימים, בתחילת ספטמבר. בשלב הראשון יוסרו עטיפות האלומיניום מאריזות קרמבו שמינייה בלבד, הבנויות מקופסת פלסטיק קשיחה הניתנת למחזור ומגינה על צורתו של הקרמבו. הקרמבו שיימכר באריזות הדיסקאונט (20 ו-32 יחידות) ימשיך להיות עטוף בעטיפות המקוריות עד שיימצא פתרון טכנולוגי לעניין.

על פי החברה, הסיבה לשינוי היא יעדי הקיימות לצמצום חומרי אריזה, שבנקיטת צעד זה יצמצמו שימוש ביותר מ-13 טונות אלומיניום בשנה. "בישראל פסולת האלומיניום אינה ממוחזרת והיא נטמנת בקרקע", אמרו בחברה. בשטראוס מבהירים שאר מרכיבי הקרמבו כולל טעמו, מרקמו, מראהו ואיכותו של הקרמבו לא יעברו כל שינוי.

על פי נתוני החברה, ב-5 השנים האחרונות הפחיתה יוניליוור ישראל יותר מ-6,500 טונות בחומרי אריזה, המהווים 30% הפחתה.

בחברה מספקים קצת נתונים על הקרמבו שהתחיל את דרכו כממתק בשנות הצנע, מאחר שיוצר מחומרי גלם זולים. הממתק אומנם צבר פופולריות בישראל, אבל הומצא בכלל בדנמרק לפני כ-200 שנה. בשיא העונה מיוצרים 450 קרמבואים בכל דקה.

אופן הכנת הקרמבו - לפני הגזירה החדשה

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker