טלטלה במועצה לצרכנות: המנכ"ל, דירקטוריות והיועץ הוותיק - פרשו

המנכ"ל ערן וולף עוזב אחרי חמישה חודשים בלבד ■ כהונתו הארוכה של היועץ המשפטי זאב פרידמן, שפורש אחרי 13 שנים, עלתה בתחקיר TheMarker

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רחל בן אריצילום: חגי פריד
הדר קנה

טלטלות נוספות במועצה לצרכנות: ל-TheMarker נודע היום (ג') כי בשבועות האחרונים עזבו כמה בעלי תפקידים מרכזיים במועצה, בהם המנכ"ל הזמני ערן וולף, שתי הדירקטוריות דלית שטאובר ועו"ד רחל בן ארי, והיועץ המשפטי הוותיק זאב פרידמן, המכהן כבר 13 שנה בתפקידו.

וולף עוזב את המועצה אחרי חמישה חודשים בתפקיד. הוא החליף את המנכ"ל הקודם, ג'וש (יהושע) גולדשמיד, שעזב את התפקיד בתום שנת כהונה אחת בלבד. כעת הוקמה ועדה לאיתור מנכ"ל למועצה על ידי הדירקטוריון.

שטאובר, לשעבר מנכ"לית משרד החינוך, ובן ארי, לשעבר חברת הוועדה למינוי שופטים, עוזבות לאחר פחות משלוש שנים בתפקידן. במקומן מונו עו"ד למיס אשול חורי, מנהלת בחברת חורי מהנדסים ואבי כהן, לשעבר משנה למנכ"ל אי.סי.איי טלקום ומנכ"ל אורביט תקשורת.

כהונתו הארוכה של היועץ המשפטי הפורש פרידמן עלתה בתחקיר TheMarker מאפריל 2018, שבו נחשף כי היועץ, שהוא אחד משלושת הבכירים במועצה, ואף שימש ממלא מקום המנכ"ל בתקופה שבין בחירתו של גולדשמיד לתפקיד לבין תחילת כהונתו בפועל, מכהן בתפקיד 13 שנה, זאת אף שהנחיות הרשות מ–2015 קובעת כי "תקופת כהונתו של עובד בכיר, שהוא היועץ המשפטי או המבקר הפנימי של החברה, תהיה בת שבע שנים". בתחקיר הודגש שמדובר במדיניות ולא בחוק, אבל גם נמתחה ביקורת על תפקוד המועצה.

המועצה לצרכנות, חברה ממשלתית המעסיקה כ-50 עובדים, סובלת מאי־יציבות במשך תקופה ארוכה, המקשה עליה למלא את תפקידה המרכזי. להביא למיצוי זכויות הצרכנים. בתחקיר TheMarker ממאי 2015 נחשף כי בתקופת כהונתו של אהוד פלג כמנכ"ל המועצה, 2016-2007, הטיפול בתלונות הצרכנים התנהל באופן שערורייתי ואלפי תלונות נמחקו בלי שטופלו. נוסף על כך, בין יוני 2014 לפברואר 2016 פעלה המועצה בלא מספר הדירקטורים המינימלי הנדרש, חמישה.

דו"ח מבקר המדינה שפורסם בסוף 2016 אישש רבים מממצאי התחקיר. עם מינוים של דירקטורים חדשים ב–2016 ולאחריהם מינויו של גולדשמידט, קיוו רבים כי יגיע השינוי המיוחל, אבל נראה כי חוסר היציבות ממשיך לפקוד את המועצה.

מהמועצה לצרכנות נמסר בתגובה: "שתי הדירקטוריות שעזבו הוחלפו בתחילת אוגוסט בשני דירקטורים חדשים, שנבחרו מתוך נבחרת הדירקטורים. מיד עם מינוי הדירקטורים החדשים, הוקמה ועדה לאיתור מנכ"ל למועצה, בראשות היו"ר עופר מרום. הליך בחירת היועץ המשפטי החדש ייערך בתיאום עם רשות החברות הממשלתיות, כקבוע בחוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker