בשביל מה לצאת החוצה? בבית יש הכל

לפחות בדרך למקרר אין תור

שי גולדן
שי גולדן

>> האמריקאים הם עם חכם. מה זה חכם - מבריק. כל דבר טוב שהתרחש על כדור הארץ ב-100 השנים האחרונות קשור לאמריקאים באיזו צורה. טלוויזיה, תעשיית הרכב, טלפון, אינטרנט, סקס באינטרנט, סקס בקלטות וידאו. הקיצר, אתם תופסים את העניין: האמריקאים האלה, יש להם ראש לדברים טובים.

והאמריקאים האלה המציאו מושג ממש מצוין - Home Entertainment - בידור בבית. כן, דווקא האומה שהמציאה את הקולנוע, ששיכללה את הז'אנר עם הדרייב-אין; האומה שייסדה את מופעי הרולרבליידס באצטדיונים סגורים, את תחרויות הג'יפים הענקיים האלה עם הגלגלים שנראים כמו ולדות של רובוטריקים - האומה המשוגעת הזאת לבילוי בחוץ, לזלילת כסף שלא לצורך, להשמדת דולרים על כלום, ממש כלום, היתה גם הראשונה להבין את הפוטנציאל הגלום בבית - את היכולת לייצר סינרגיה מושלמת בין "בידור" ל"בית", בין בפנים לבין בילוי, בין בפנוכו לבין כיף.

אז אני, חסיד גדול של האמריקאים ("תמיד תהיה עם הצד המנצח", ייעצה לי אמי ערב ההליכה הראשונה שלי לקלפי) ומיזנתרופ ואגרופוב, וסתם עצלן באופן כללי, וגם קצת קמצן (בעיקר על עצמי), ולכן אין פלא שאני לחוץ בית גם כשזה מגיע לתכנון לו"ז הבילויים השבועי שלי. הלו"ז הזה נראה פשוט מאוד:

יום א' בערב - צפייה בטלוויזיה

יום ב' בערב - צפייה בטלוויזיה

יום ג' בערב - צפייה בטלוויזיה עד מאוחר ממש

יום ד' בערב - צפייה בטלוויזיה

יום ה' בערב - צפייה בטלוויזיה

יום ו' בערב - שיחה קצרה עם האשה בעניין תוכניות להערב, ואז בחירת ערוץ בטלוויזיה

מוצאי שבת - הפלטת קללה בעניין יום ראשון המתקרב - וצפייה בטלוויזיה

צילום: שחף מנאפוב

חיי, כפי שניכר בוודאי מהווידוי הנוגע ללב הזה, פשוטים למדי. איני נדרש למאמץ יצירתי שלא לצורך (מיקוד האנרגיה היצירתית במרכז אחד הוא סוד ההצלחה של כל מוח קטן שמנסה להסוות את ממדיו מהזולת), איני נדרש להוצאות גדולות שלא לצורך, איני נדרש ליצירת קשרים חברתיים (הבה נודה בכך: מדובר בבור בלי תחתית של תסכולים, קנאות, אכזבות וסתם מררה), ואיני נדרש להיכרות עם גורמים חדשים בחיי, בייביסיטר, למשל.

כלוא בדל"ת אמותי, אני מנהל לי את חיי השפויים הרחק מהאורות הבוהקים של העיר הגדולה, הרחק מהתורים ההמוניים במרכזי אוכלוסין דוגמת סינמה סיטי, קניון עזריאלי, חוף הים, אצטדיונים, פארקים, אולמות תיאטרון וסניפים של איי-דיגיטל. לא ולא, חיי הרחק מהזולת מספקים ונעימים לא פחות מאלה המכלים את כל שעותיהם, ממונם ומעט ההשראה שהם מסוגלים לייצר באיזה מוקד בילויים.

אתם בוודאי סבורים שחיים אלה הם חיי שיעמום, ריקנות ועצימת עיניים מוחלטת להנאות החיים ולשמחות שהעולם מציע בחוץ - אך אתם, כמובן, טועים. Home Entertainment, גבירותי ורבותי. שננו את המלים המתוקות, גלגלו אותן על הלשון ודעו כי יש ברירה אחרת! יש דרך לחמוק מגורל עכברי זה שאתם כלואים בו; יש מוצא מלולאת ההדוניזם הציבורי שאתם עסוקים כל כך בהזנתה - לרוב, שלא ברצונכם.

ריגוש אתם מבקשים בחוץ? קראו ספר, לעזאזל! או יותר טוב: צפו בטלוויזיה. השראה והתעלות אינטלקטואלית אתם מבקשים? שימו איזה ריכארד שטראוס עגול בנגן התקליטורים שלכם, או טוב מכך: צפו בטלוויזיה; חשקה נפשכם בארוחת גורמה מהוללת? בעיה, אין מה לומר. לא משנה. יש נחמה: צפו בטלוויזיה. רעב לבכם לצאת לטייל בחיק הטבע, לצפות בשקיעה או ליהנות מניחוחו של הים התיכון בשעת בין ערביים? עצמו את עיניכם, שוו בנפשכם שאתם בחוץ, בחיק הטבע. דעו כי חיק הטבע, כמו האושר, מתחיל מבפנים. ודעו כי בדומה לשיעור שהורו אותנו רבותינו כי המוח הוא איבר המין הגדול ביותר, כך גם הדמיון - שמורת הטבע הירוקה, השופעת והצבעונית ביותר. במקרה הגרוע, נו, צפו בטלוויזיה. זה תמיד עובד. רציני.

מעבר לכך, אני מזכיר לכם: יחסי מין מקיימים בבית. את צחוקם של הילדים שומעים בבית. את החתול מלטפים על הספה בבית. רגליים על הספה מותר לשים רק בבית (שלך). הסיגריה הכי טעימה היא זו ששואפים במרפסת בחוץ, באוויר הצונן של הערב. השירותים הנקיים ביותר? בבית. מרחק הנסיעה הקצר ביותר? בבית. תנאי הצפייה הטובים ביותר? בבית. הלבוש הנוח ביותר? בבית. היכולת להירדם באמצע כל פעילות בלי להרגיש החמצה או בזבוז של זמן, או פגיעה ברגשותיו של מישהו? בבית.

זהו, קוראים יקרים, מודל ה-Home Entertainment - יש בית, ויש בו בידור. ולא סתם בידור, כי אם בידור בתנאי עילית. שנאמר: בידור אתכם. תישארו. בבית. אני יודע מה אתם חושבים: אתם חושבים לעצמכם, "הוא אדם אומלל מאוד, בודד מאוד, עצוב מאוד ונעדר חיים". ואני אומר: בואו נעשה הסכם - אתם, לכו דברו לחברים שלכם באתרי הבילוי המועדפים עליכם, ואני אלך לדבר לקירות. בבית שלי. נראה מי יקבל יותר הבנה ואהבה. אני מזכיר לכם: ביני לבין הקיר עומד גורם שאתם מקפידים כל הזמן להשמיט מדעתכם בשעה שאתם מרחמים עלי כל כך: הטלוויזיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker