בעקבות זיהום במעיינות: מחסור חמור במים של מי עדן

לקוחות: "ניסינו לפנות למוקדי השירות ואין שם תשובה. דווקא עכשיו בקיץ כשאני באמת צריך אותם אין מים?" ■ מי עדן: "אין זיהום במעיין הסלוקיה. חברת מי עדן מייצרת באופן מלא את מוצריה ואין כל מחסור בשוק. המים ראויים לשתייה" ■ משרד הבריאות: "כרגע אין חריגות"

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מי עדןצילום: עופר וקנין
הדר קנה

בימים האחרונים התלוננו לקוחות רבים של חברת מי עדן על מחסור חמור באספקת המים ועל תפקוד לקוי של מוקד הלקוחות. במי עדן הסבירו את המחסור בעלייה בביקוש — אך היום (ג') התגלה כי מקורות המים של מי עדן סבלו בתקופה האחרונה מזיהומים. אלה הביאו את החברה לבקש מים חלופיים מקידוחי חברת מקורות — וכל זאת מבלי ליידע את הלקוחות. על פי גורמים בענף, במי עדן יודעים על הזיהום כבר שלושה שבועות.

מנתוני סטורנקסט עולה כי בשלושת השבועות האחרונים חלה ירידה חדה במכירות, שאינה אופיינית למותג מי עדן — מנתח של 28% משוק המים המבוקבקים ל–21%.

מי עדן מפיקה את המים שהיא מוכרת ממעיין סלוקיה שברמת הגולן, אותו אזור שבו נסגרו בימים האחרונים נחלים בשל הוראת משרד הבריאות בעקבות זיהומים. בימים אלה בודק משרד הבריאות כמה מקרים של אנשים שייתכן כי נדבקו במחלת לפטוספירוזיס, המוכרת גם בשם "עכברת", בעקבות רחצה במקורות מים ומעיינות ברמת הגולן.

מעיין סלוקייה ברמת הגולן, המעיין של מי עדןצילום: דרור ארצי

בשלב זה אין שום אינדיקציה לכך שמקור הזיהום במעיינות החברה הוא חיידק העכברת, ש–12 מטיילים נדבקו בו באחרונה בנחלי הגולן. עם זאת, הסיבה לזיהום במעיינות יכולה להיות זהה לזו שבנחלים — הידלדלות מקורות המים עקב הבצורת המתמשכת, שמגדילה את ריכוז המזהמים.

לפני כחודשיים הודיעה רשות המים כי בישראל קיים מחסור חמור במים הנובע מחמש שנות בצורות רצופות. ברשות גם קראו לאזרחים לחסוך במים בשימוש עצמי, בחקלאות ובשימוש ציבורי. עם זאת, במי עדן טענו כי המחסור הכללי במים במדינה אינו קשור למחסור במים המינרליים של החברה.

ברשות המים הסבירו את הקשר בין הבצורת לזיהומים: "סיימנו חמש שנים שחונות מאוד, בעיקר בצפון, כך שמצב מקורות המים בצפון הוא בכי רע. כשהנחלים זורמים באופן נורמלי המים נשטפים, ואם היתה פרה חולה או עכבר, זה היה נשטף ובטל בששים. אבל במצב שבו הזרימה חלשה או אפילו כמעט עומדת מלכת, ואין תחלופה של מים, יש לכל זיהום השפעה גדולה, וכאן הבעיה".

בחברה הסבירו תחילה את המחסור בעלייה בביקוש בחודשי הקיץ: "חרף מאמצי החברה להגדיל את מלאי מוצריה לשם מענה לביקושים הגבוהים, לאורך השנה, ובמיוחד בחודשים החמים של יולי ואוגוסט, הביקושים הובילו למחסור במוצרי החברה למספר ימים מוגבל".

הלקוחות זועמים

ניצן מתל אביב, לקוח של החברה, מחכה כבר כמה ימים למילוי כדי המים שהוא מקבל לביתו. "ניסיתי לפנות למוקד הלקוחות, ואין מענה. דווקא עכשיו בקיץ, כשאני באמת צריך אותם, אין מים?", תהה ניצן.

דף הפייסבוק של החברה מוצף בפניות של לקוחות שמתלוננים על מחסור במים והיעדר מענה בשירות הלקוחות. לקוח עסקי ששמו רותם כתב בדף הפייסבוק של החברה: "אני בעל עסק ומחכה כבר שבועיים לאספקה של מים. נציגי השירות מבטיחים הבטחות, ללא כל כיסוי לאספקה מיידית, ולא עומדים בהן". לקוחה בשם חנה איימה בנטישה: "סיפקתם לי כד אחד במקום חמישה. אם לא תספקו לי את המים מחר, אני עוברת חברה".

לקוח בשם רוי כתב כי הזמין חמישה כדים דרך האפליקציה, ולא קיבל את מבוקשו: "אמרתם שיש עומס, וייקח שבוע. עד שהגיע היום המיוחל, שלחתם חצי כד בלבד. בשביל מה אני משלם לכם אם בכל פעם אני קונה שישיות בקבוקים בסופרמרקט?"

האם מי עדן תלמד לקח מיוניליוור?

מי עדן, שהוקמה ב–1980, משווקת בישראל מים מינרליים בבקבוקים בגדלים שונים ובכדים. ב–2016 נמכרה החברה האם של מי עדן, עדן ספרינגס, לענקית המשקאות הקלים האמריקאית Cott. השחקנים המרכזיים בשוק המים בישראל הם מי עדן, נביעות, עין גדי, אקווה נובה וסן בנדטו. מתחילת 2018 ועד יולי חלה צמיחה כללית בענף, בשיעור של כ–8% לעומת השנה הקודמת.

מוקדם יותר, לפני שדבר הזיהום נחשף, ניסתה החברה לתרץ את המחסור במים בעלייה בביקושים מצד הלקוחות. לטענתה, ב–2017 צמחו מכירות החברה בשיעור של 10.5%, וב–2018 ב-18%. במי עדן השוו את הנתונים לשוק המשקאות בכללותו — שצמח בשיעור אפסי ב–2017 ובשיעור של 3.7% ב–2018 — ולא לענף המים המינרליים שצמח בשיעור גבוה יותר. "מי עדן הוא מותג המשקאות הצומח ביותר ב–2017 ו–2018, זאת לצד צמיחה כללית משמעותית בשוק המים המינרליים, שאותו מובילה החברה", אומרים במי עדן.

לפני כשנתיים עוררה חברת תלמה־יוניליוור סערה לאחר שהתגלה כי לא דיווחה על זיהום סלמונלה שנמצא באחד ממפעליה. שרשרת הליקויים בהתנהלותה האתית והתקשורתית הובילה את החברה למשבר אמון עמוק עם הצרכנים, ולירידה דרסטית במכירות דגני הבוקר שלה.

עבור מי עדן, זו אינה הפעם הראשונה: ב–2009 התגלו זיהומים במעיינות של מי עדן ונביעות. שתי החברות דיווחו לציבור על עצירת השאיבה וההפצה רק שבוע לאחר שנודע להן על הזיהום. בהמשך התברר כי בניגוד לטענותיהן, הזיהום לא התגלה בבדיקה שגרתית שערכה אחת מהן — אלא בבדיקה של חברת מקורות.

בחברות המתחרות מיהרו להבהיר כי אין מדובר בבעיה כוללת, וכי אצלן הכל תקין. מחברת נביעות נמסר כי "מקור המים המינרליים של נביעות הוא מקידוח בעומק של כ–650 מטרים מתחת לפני האדמה, והמים עוברים כ–150 בדיקות איכות ביום. המים של נביעות מוגנים ובטוחים לחלוטין לשתייה". מחברת עין גדי נמסר: "מי עין גדי נשאבים ממעינות עין גדי ועוברים את כל הבדיקות הקפדניות ואישורי משרד הבריאות".

משרד הבריאות: "התגלו חריגות במים"

מחברת מי עדן נמסר בתגובה: "אין זיהום במעיין הסלוקיה. חברת מי עדן מייצרת באופן מלא את מוצריה ואין בהם כל מחסור בשוק.

"מי עדן דוגמת את מי המעיין פעמיים ביום. הדגימות נבדקות על ידי מעבדה המוסמכת על ידי משרד הבריאות. בנוסף, מבצעת מי עדן מדי שעה ניטור שוטף בתהליך הייצור, להבטחת איכות מוצריה. המוצרים משווקים בחלוף 48 שעות לפחות ממועד ייצורם, וזאת כדי להבטיח כי המוצרים המשווקים בטוחים וראויים לשימוש.

"אם נמצאת חריגה כלשהי במי המעיין, כניסת המים למפעל מופסקת מיד ועמה גם תהליך הייצור. בחודש האחרון הופסק הייצור פעמיים למשך כמה ימים, בעקבות חריגה אשר נמצאה במי המעיין. מי עדן שבה לייצר לאחר שווידאה כי מי המעיין תקינים ולאחר אישור משרד הבריאות, כמתבקש במקרים אלו.

"מי עדן פועלת בהתאם תקני איכות מהמחמירים והמובילים בעולם ותוך שיתוף פעולה ושקיפות מלאה למול משרד הבריאות. מי עדן מדגישה ומציינת כי כל מוצרי החברה המשווקים על ידה ואשר נמצאים ברשות הלקוחות וברשתות השיווק איכותיים, בריאים וכמובן ראויים לשתייה.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "ככלל, בהתאם לחקיקה, ייצור ומילוי של מים מינרליים מחויבים בביצוע בדיקות יומיות למקור המים. גם חברת מי עדן מחויבת על פי חוק לבצע, בין היתר, בדיקות מיקרוביולוגיות למקור המים, כולל לתוצרת מוגמרת ובטרם שיווק המוצרים. לכן מתבצעות בדיקות שוטפות כל הזמן וכאשר יש חריגה בייצור והשיווק נעצרים.

במהלך הקיץ האחרון היו שני אירועי חריגות במי המעיין. מרגע גילוי החריגות המפעל הפסיק מילוי ושיווק מוצרים עד לקבלת תוצאות תקינות וזאת בהתאם לנהלים. לאחר קבלת תוצאות תקינות ב–6 באוגוסט חודש הייצור במפעל. מאז מתבצעות בדיקות שוטפות ואין חריגות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker