"עמלה שערורייתית": המסעדנים דורשים לבטל את עסקת תן ביס

איגוד המסעדנים פנה לשר הכלכלה בדרישה לעצור את עסקת המכירה של תן ביס לחברה ההולנדית תמורת 157 מיליון דולר ■ המסעדות משלמות 6%-12% עמלה לחברות כרטיסי ההסעדה ומקבלות את התשלום בתנאים של שוטף פלוס 90-60

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סועדים במסעדה
סועדים במסעדהצילום: Natan Dvir

איגוד המסעדנים פנה אל שר הכלכלה, אלי כהן, בדרישה שיעצור את עסקת המכירה של חברת כרטיסי ההסעדה תן ביס ויגביל את כוחן של שתי החברות המרכזיות בתעשיית כרטיסי ההסעדה בישראל - תן ביס וסיבוס .

במכתב ששלח מנכ"ל איגוד המסעדנים, שי ברמן, הוא מבקש כי שר הכלכלה יתערב מול הממונה על ההגבלים העסקיים והממונה על שוק ההון לעצירת העסקה והגבלת כוחו הדואפולי של שתי החברות.

הפנייה לשר הגיעה בעקבות עסקת המכירה שנחתמה בשבוע שעבר בין חברת תן ביס לחברת Takeaway.com ההולנדית תמורת 157 מיליון דולר. תעשיית כרטיסי ההסעדה בישראל נשלטת על ידי החברות תן ביס וסיבוס־סודקסו, המחזיקות יחד, לפי הערכות, ביותר מ-80% ממנו, ושולטות במידה רבה בבחירת ארוחות הצהריים של תעשיית ההיי־טק. ההערכה בענף היא כי תעשייה זו מגלגלת כ-4 מיליארד שקל בשנה, לא כולל מע"מ.

אחת הטענות המרכזיות נגד השיטה של חברות כרטיסי ההסעדה היא כי המסעדות משלמות מחיר כבד, מכיוון שעל כל שקל שנכנס אליהן באמצעות הכרטיסים, הן משלמות עמלה של 6%-12% - עמלה גבוהה משמעותית מהעמלה על עסקה רגילה בכרטיס אשראי, שנעה בין כ–1% לכ-3%.

באיגוד המסעדנים טוענים כי זו עמלה שערורייתית: "שליטה זו בשוק מאפשרת לחברות אלה לגבות עמלות פנטסטיות מהמסעדות וממגזר העסקים הקטנים בישראל".

במכתב טוענים המסעדנים כי המסעדות בנות ערובה בידיהן של חברות כרטיסי ההסעדה. "הכסף מוחזק אצלן (אצל תן ביס וסיבוס; ה"ק) ומשולם למסעדה בתנאי שוטף פלוס 60 עד 90 ימים ממועד ביצוע העסקה, וכל זאת ללא פיקוח רגולטורי, ובמקרה זה פיקוחם של הממונה על שוק ההון והממונה על ההגבלים העסקיים".

הם גם מעלים את החשש כי בעקבות עסקת המכירה, עמלות החברות יגדלו אף יותר. "ההשתלטות של החברות האלה גורמות לקריסה של עסקים רבים, שללא ההתקשרות עמן אין להם זכות קיום. סיטואציה בעייתית זו שמה את המסעדנים במצב של בין הפשיט לסדן - מצד אחד, אם הם יסרבו לעבוד עם תן ביס וסיבוס, תנועת הלקוחות במסעדה תרד בצורה משמעותית, ואם יחליטו כן לעבוד עמן, הם יעבדו במחירי עלות או אפילו במחירי הפסד".

הממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, כבר נדרשה לנושא העמלות לפני כמה חודשים, בעקבות תלונה של המשנה לראש עיריית תל אביב, ארנון גלעדי, שבו ביקש את התערבות הרשות. ברשות להגבלים עסקיים בדקו את הנושא והחליטו שלא להתערב.

מהרשות נמסר כי "בעקבות כמה פניות שהתקבלו, ביצעה הרשות בדיקה של תחום סליקת ארוחות לעובדים. ממצאי הבדיקה לא העלו חשש להפרה של חוק ההגבלים העסקיים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker