הדר קנה
הדר קנה

חברת התחבורה האמריקאית בירד (BIRD) הודיעה היום (ד') כי בקרוב תציע בישראל ובצרפת השכרת קורקינטים חשמליים לפי שעה. הפיילוט בארץ יחל בשבועות הקרובים באוניברסיטת תל אביב, בשיתוף פעולה עם אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה, כאשר בשלב הראשון הוא יכלול מאות קורקינטים.

השימוש בקורקינטים ייעשה בדומה לאופניים השיתופיים מהזן החדש כמו אופו ומובייק, כך שניתן יהיה לעקוב, לפתוח ולנעול אותם באמצעות אפליקציה - ולהשאירם בכל מקום עם תום השימוש. בכל נסיעה יחוייבו הרוכבים בחמישה שקלים, ועל כל דקת נסיעה נוספת בעוד 50 אגורות. כך, נסיעה של 30 דקות תעלה 20 שקל - סכום לא מבוטל, בעיקר אם משווים אותו למחיר השימוש באופניים השיתופיים, שמחירם נע בין 3.9-2.5 שקלים בלבד לחצי שעת רכיבה. בחברה טוענים כי מדובר במחיר "סמלי ולא גבוה כשמדובר בכלי תחבורה חשמליים".

הקורקינטים החשמליים מצריכים טעינה, ובחברת בירד הטעינה היא שיתופית - כל אדם שירצה להצטרף לצוות ה"צפרים" (מטעינים) יוכל לקחת לביתו בסוף היום את הקורקינט הקרוב אליו, להטעין אותו ולקבל 20 שקל בעבור כל הטענה. איסוף הקורקינטים יתבצע על ידי החברה, שתדאג לאסוף בכל יום את כלי התחבורה מרחובות העיר.

מסקרן לראות כיצד יגיב הקהל הישראלי למיזם, שכן אחת מתוך שתי חברות האופניים השיתופיים שנכנסו לארץ לא מזמן - אופו ומובייק - כבר החליטה על הפסקת הפעילות בישראל. אופו (ofo) הודיעה על כך לפני שלושה שבועות, וזאת לאחר חצי שנה בלבד של פעילות. בינואר 2018 החלה אופו בפיילוט והפעילה כ-100 אופניים שיתופיים באוניברסיטת בר אילן, ובאפריל השנה נכנסה עם כ-600 זוגות אופניים לרמת גן. הפסקת הפעילות בישראל היא חלק ממהלך עולמי של החברה, שהחליטה להפסיק את פעילותה במדינות המזרח התיכון.

יניב ריבלין, מנכ"ל בירד ישראל, מסר כי "אנחנו בטוחים כי המוצר שלנו יהווה פתרון מושלם לבעיית הקילומטר האחרון ולנסיעות בתוך העיר. ישראל נבחרה על ידי מנהלי החברה כאחד היעדים הראשונים להתרחבות מעבר לגבולות ארה"ב. תל אביב בפרט וישראל בכלל, מתאימות בצורה יוצאת דופן למוצר ולשירות אותו אנחנו מביאים. אין לי ספק שהצרכנים הישראלים יבינו במהרה שיש כאן פתרון אמתי, חדשני, שיתופי וידידותי לסביבה עבורם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker