אזהרה: "אל תקנו את האבוקדו הזה - הוא לא אכיל וגם לא יבשיל"

מועצת הצמחים ממליצה לצרכנים לא לקנות אבוקדו מזן גליל שנקטף לפני ה-20 באוגוסט ■ אז איזה אבוקדו כדאי לקנות?

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבוקדו מסוג "גליל"
אבוקדו מסוג גלילצילום: מועצת הצמחים

אבוקדו בוסר חזר לשווקים: כמו בכל שנה, גם השנה עלה על המדפים אבוקדו בוסר מזן גליל. מועצת הצמחים מתריעה כי זהו אבוקדו שנקטף לפני הזמן - ולכן לא יבשיל ויישאר בלתי-אכיל. המועצה ממליצה לצרכנים לא לקנות אבוקדו מסוג זה שנקטף לפני ה-20 באוגוסט. את הגליל אפשר לזהות לפי צורתו - זהו זן שפירותיו מוארכים וחלקים, וקליפתם דקה, ירוקה ומבריקה.

זוהי תופעה חוזרת, שמקורה במגדלים הקוטפים פירות בוסריים לפני העונה, כדי שיוכלו לגבות בעבורם מחיר גבוה. זו אינה הפעם הראשונה שמועצת הצמחים מוציאה אזהרות כאלה - והשנה כבר יצאו אזהרות בנוגע לקיווי ומנגו מזן שלי, ששווקו למדפים לפני הבשלתם.

האבוקדו הוא אחד הפירות הפופולאריים בישראל. הוא נמצא ברשתות השיווק, במרכולים ואצל הירקנים לאורך כל השנה, אך הזנים מתחלפים לפי התקופה. התקופה הנוכחית - סוף יולי ותחילת אוגוסט - נחשבת לעונת מעבר בין ריד, הזן האחרון של העונה הקודמת, לבין גליל, שתקופת הבשלתו בסוף אוגוסט. הריד הוא זן שצורתו עגולה ככדור וקליפתו קשה ועבה, מחוספסת קלות. הוא נקטף מאמצע מארס ונמצא על המדפים עד אוגוסט.

ארנה סנדל, מנהלת איכות וסטנדרטים בענף הפירות במועצת הצמחים, מסבירה כי "עקב ניסיון העבר, פנינו בתקופה האחרונה למגדלי ומשווקי האבוקדו וחידדנו את מועדי ומדדי ההבשלה והקטיף במטרה למנוע הגעת פרי בוסר לשוק. לצערנו, הביקוש הגדול של הצרכנים לאבוקדו גרם לכך שכמה מגדלי אבוקדו מזן גליל לא עמדו בפיתוי - והחליטו בכל זאת לשווק פרי מוקדם (בוסר)".

אז איזה אבוקדו כדאי לקנות? לדברי סנדל, "הוא אמנם בסוף העונה, אבל יש מקומות שבהם אפשר למצוא עדיין אבוקדו מזן ריד המתאים למאכל. גם אבוקדו מזן טיג (שצורתו דומה לאגס עגלגל וקליפתו דקה וירוקה) המאושר לקטיף מוקדם - זמין ובשל. בסוף אוגוסט יהיו פירות בשלים מזן גליל על המדפים, ובשלהי ספטמבר יצטרף גם אבוקדו מזן אטינגר. בנובמבר ואילך יצטרפו זנים רבים נוספים - הרווסט, פוארטה, פינקרטון, ארד ונוספים".

ענף האבוקדו הוא הגדול ביותר בענף הפירות, כשצפי יבול האבוקדו לעונה הנוכחית (2019-2018) הוא 130-120 אלף טון - מהם כ-70 אלף ליצוא והיתר לשוק המקומי. אבוקדו בשל וטוב למאכל נמדד לפי רמת השומן בו. לכל זן רמת שומן מינימלית ייחודית לו, שמגדירה את מוכנות הפרי. קטיף מוקדם מדי של פרי שעדיין לא הגיע לרמה הנדרשת של שומן יוביל להתכווצות הקליפה, השחרה וריקבון  - והוא יישאר קשה ובלתי אכיל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker