עושה שרירים: חברת הנדל"ן ריט 1 הגישה תביעה בסך 8 מיליון שקל נגד רשת מועדוני הכושר זאוס

בתחילת החודש הגישה ריט 1 תביעה לבית המשפט בטענה שמכון הכושר הפסיק לשלם דמי שכירות בסניף בקניון שערי חדרה ■ ואולם בזאוס טוענים כי ריט 1 מתנהגת בבריונות, וכי אין חשש למצבה הכלכלי

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חדר כושר זאוס
חדר כושר זאוסצילום: זאוס רמת גן

סכסוך בין חברת הנדל"ן ריט 1 לרשת מכוני הכושר זאוס, שהגיעה לבית המשפט מעלה את השאלה אם מכון הכושר בצרות כלכליות או שזהו בסך הכל בסכסוך בין החברות.

ריט 1 הגישה בתחילת החודש תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בסך 7.9 מיליון שקל נגד זאוס ומנכ"ל החברה יהודה מיימון. בתביעה טוענת ריט כי החל בינואר 2018 הפסיקה החברה לשלם "באופן גורף והפגנתי" את דמי השכירות ודמי הניהול בחדר הכושר שהיא מפעילה בקניון שערי חדרה, שבבעלותה של ריט.

"באחרונה התחוורה לתובעת (ריט) כי זאוס מצויה במצב כלכלי קשה, שבגינו אין ביכולתה לעמוד בהתחייבויות כלפיה", נכתב בתביעה.

בתביעה גם מגוללת ריט סיפור, שלפיו מיימון ביקש מהם לשכור שטח נוסף בקניון ולבצע בו עבודת התאמה, כדי להפוך אותו לסטודיו לחדר הכושר. ואולם לטענתם, לאחר שהחלו עבודות ההכנה ולאחר ש"הרסו את הנכס המושכר קליל", הודיע מיימון לריט כי החברה מצויה בהפסדים גדולים, וכי "סניף זאוס חדרה מפסיד כל חודש 150 אלף שקל". לאחר מכן, לטענתם, הרשת נטשה את חדר הכושר באופן חד-צדדי אף שההסכם הוא עד 2023.

תמונת מצב זו העלתה את השאלה אם רשת חדרי הכושר בצרות כלכליות, אך ברשת מכחישים בתוקף כי יש סכנה של פשיטת רגל. לפי גרסתם, האשמה במצב היא בכלל של ריט שמתנהגת בבריונות כלפיהם.

לפי זאוס, "לפני כשנתיים הרשת פתחה סניף פרימיום בחדרה המצטרף לשני סניפים באזור המרכז. בסניף הושקעו כ-5 מיליון שקל לפיתוח הנכס והפוטנציאל העסקי. במהלך השנתיים האלה חל שינוי מהותי בתחום באזור חדרה, כתוצאה מפתיחת מספר מועדוני לואו-קוסט, שלא איפשרו למועדוני הפרימיום לתת את השירות והידע המקצועי בצורה הולמת".

בזאוס מוסיפים כי: "למטרת ייעול, זאוס חברה למועדון פרופיט חדרה, כדי להעביר את הידע המקצועי ואת מנויי זאוס בחדרה, וליזום שיתוף פעולה כמועדון אחד, שייקרא פרופיט זאוס. וכך קרה".

אך לדבריהם, ריט 1 החריפה את המצב: "ריט לא הסכימה לתוכנית הייעול ופעלה באופן ברוטלי וביריוני, תוך סגירת שערי המועדון, בטענות שאין בהן ממש, ונעלה ציוד יקר ערך בשווי רב. על אף הקושי שנגרם, הצליחה זאוס לתת פתרון הולם לכלל המנויים, ובמידה שיש כאלה שלא טופלו, הם מוזמנים לפנות לנציג זאוס פרופיט חדרה ויטופלו בצורה הולמת וראויה".

בזאוס טוענים כי בבעולותם שני סניפי פרימיום אחרים - בראשון לציון ובתל אביב, ובהם אלפי מנויים, וכי היא ממשיכה בפועלה המקצועי. לגבי התביעה, ענו בזאוס כי "זאוס אשר לה יש תביעות בסכומים גבוהים מול ריט 1, תדע לפתור את הנושא בין כותלי בית המשפט".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker