החג הגיע: יום עומס ראשון מחר בנתב"ג עם כ-50 אלף נוסעים ב-318 טיסות

טורקיה חוזרת להיות יעד פופולרי ועוקפת את יוון; כ-25 אלף נוסעים נוספים צפויים לבקר במצרים וסיני על אף אזהרות המסע

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

תנועת חג הפסח לחו"ל מתחילה: מחר (ה') צפוי יום העומס הראשון לחג בנתב"ג, עם כ-50.2 אלף נוסעים בכ-318 תנועות מטוסים. סך הכל צפויים לעבור במהלך החג כ-578 אלף נוסעים ב-3,710 תנועות מטוסים, בתקופת זמן של שבועיים (בין ה-14 ל-28 לחודש) - גידול של 14% לעומת עונת הנסיעות בפסח של השנה שעברה.

מנתוני רשות שדות התעופה עולה כי לראשונה עוקפת טורקיה את יוון במספר הטיסות והנוסעים אליה. היום (ד) צפויים לצאת 1,646 נוסעים לטורקיה, לעומת 1,489 נוסעים ליוון.

המספר הגבוה ביותר של הנוסעים מנתב"ג צפוי מחר (ה'). ארה"ב היא היעד הפופולרי ביותר, ואליה צפויים לצאת מחר 2,826 נוסעים; אחריה עומדת לבריטניה עם 2,050 נוסעים; במקום השלישי - איטליה, עם 1,957 נוסעים; במקום הרביעי צרפת, עם 1,629 נוסעים; ובמקום החמישי נמצאת גרמניה עם 1,550 נוסעים. טורקיה תופסת את המקום השישי, ואחריה יוון.

צילום: ניר קידר

יום עמוס נוסף צפוי בנתב"ג ביום ב', ערב ליל הסדר - בו צפויים לעבור כ-50.5 אלף נוסעים ב-322 תנועות מטוסים. עומסי תנועה צפויים אף בתום חג הפסח, עם חזרתם של הנופשים מחופשת החג. השיא צפוי ביום רביעי, ה27.4- בו צפויה תנועה של כ-47.3 אלף נוסעים, ב-289תנועות מטוסים.

כ-25 אלף נוסעים נוספים צפויים לעבור במהלך החג במעבר הגבול בטאבה מישראל למצרים וסיני, על אף אזהרת המסע של המטה למלחמה בטרור. מבדיקת TheMarker עולה כי מספר זה דומה לתחזית מספר הנוסעים בפסח בשנה שעברה - שלווה גם הוא אז בהתראות מפני פיגועים ואזהרות על מעבר ישראלים לסיני. עם זאת, התחזיות לחג נמוכות בכ-50% מתחזית מספר הנוסעים של רש"ת לעונת חגי תשרי אשתקד. מספר הנוסעים שעברו במסוף טאבה בספטמבר 2010 עמד אז על 45-50 אלף נוסעים.

בנמל התעופה באילת צפויים לעבור במהלך עונת החג כ-68 אלף נוסעים ב-984 תנועות מטוסים, ואילו בשדה התעופה עובדה צפויים לעבור כ-22 אלף נוסעים בכ-140תנועות מטוסים.

"בפסח השנה ייווצרו מאפייני פעילות גבוהים במיוחד של קבוצות תיירים מחו"ל, בשל החפיפה בין הפסח לחג הפסחא", אומר מנכ"ל רש"ת, קובי מור. "הנהלת רש"ת ועובדיה בנמלי התעופה, השדות הפנים ארציים ומסופי הגבול, נערכים לקראת תנועת הנוסעים המוגברת בפסח, על מנת לתת את השירות הטוב ביותר לנוסעים".

"רש"ת תתגבר בעובדים ונוכחות מנהלים בהתאמה, לימי העמוס ובימי החג. רש"ת אף מתמקדת בהשקעות רחבות היקף בתחום הבטיחות והשמירה על ביטחון הנוסעים, המבקרים והציבור הרחב בנמלי האוויר השונים ומוספי הגבול היבשתיים", הוסיף.

עוד נמסר כי לקראת חג הפסח יבוצעו במתקני הרשות פעולות כשרות ואיסור מכירת חמץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker