סוף להתייבשות במוקדי השירות: זמני ההמתנה יתקצרו לעד 6 דקות בלבד

לפי החוק שצפוי להיכנס לתוקף בעוד 9 חודשים, מוקדי שירות טלפוני יחויבו לתת לצרכנים אפשרות מעבר למענה אנושי כבר בתפריט הראשון של השיחה ■ החידוש העיקרי: החוק יחייב גם את הבנקים וחברות הביטוח

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נציגת מוקד שירות טלפוני
צילום: בלומברג

בקרוב זמני ההמתנה במוקדי שירותי לקוחות יתקצרו לעד 6 דקות בלבד. ועדת הכלכלה אישרה היום (ג') לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק שאמורה לשים קץ לזמני ההמתנה הארוכים במעני שירות הלקוחות.

העסקים המפעילים מוקד שירות טלפוני יחויבו לתת לצרכנים אפשרות מעבר למענה אנושי כבר בתפריט הראשון של השיחה. החוק יחול על כל החברות במשק ובכללן הבנקים וחברות הביטוח - שהיו עד כה מוחרגות מחובה זו. עם זאת, החוק לא יחול מייד וצפוי להיכנס לתוקף רק בעוד 9 חודשים.

על פי הוועדה, ההצעה תקצר דרמטית את זמני ההמתנה למענה אנושי מקצועי בפניות לטיפול בתקלות, בירור מצב חשבון וסיום התקשרות . יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל אמר, כי "היום נדמה שהתחרות היא מי ייתן את השירות הגרוע יותר ולציבור הגיעו מים עד נפש".

כבל אף מתח ביקורת על משרד התקשורת שנזכר אתמול לקבוע הוראות זהות לחוק. בתגובה, התנצל המשנה למנכ"ל משרד התקשורת ואמר כי התיקונים היו במגירות 5 שנים ולא היו יוצאות משם אילולא הצעת החוק והדיונים בוועדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker