תחליפי החלב של מטרנה התייקרו ב-7% מתחילת השנה

מטרנה: "עליית המחירים נובעת מהתייקרות משמעותית של חומרי הגלם בעולם"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

עליית מחירי מוצרי הצריכה לא נעצרת בחלב ובביצים, והגיעה גם לתחליפי חלב האם. לקוחות שביקשו לקנות את מוצרי מטרנה בחודש האחרון גילו מחירים חדשים הגבוהים בכ-7% מאלו ב-2010.

המחירים לצרכן של תחליפי החלב של מטרנה עלו בכ-3 שקלים, ובחלק מהמקרים היתה גם עלייה חדה יותר שהגיעה ל-9 שקלים. אם בדצמבר 2010 המחיר לצרכן של מטרנה פרימיום 400 גרם עמד על 40 שקל, היום המחיר הוא 42 שקל. ב-2010 המחיר של מטרנה מהדרין 400 גרם היה 30 שקל והיום הוא 39 שקל, ואילו המחיר של מוצר מטרנה אקסטרה קר 700 גרם שעלה 65 שקל עולה היום 68 שקל.

עם זאת, כמו בקטגוריית החיתולים כך גם בקטגוריית תחליפי חלב האם - היצרניות מציגות לרשתות את המחיר המומלץ לצרכן אך את המחיר הסופי קובעות הרשתות, שלרוב מציעות אותו ללקוח במחירי מבצע, ולכן בסופו של דבר קיים פער מחירים בין הרשתות השונות.

סימילאק, המתחרה של מטרנה, העלתה אף היא את המחירים בשיעור דומה של 7% עוד באוקטובר 2010. מהחברה נמסר כי כרגע לא צפויה עליית מחירים נוספת.

לפי נתוני חברת סטורנקס, מטרנה מובילה את השוק עם נתח של כ-66%. לסימילאק נתח שוק של 33.5%.

ממטרנה נמסר: "מחירי מטרנה נקבעים על ידי רשתות השיווק. אכן לאחרונה היתה עליית מחירים אשר נובעת מהתייקרות משמעותית במחירי חומרי הגלם בעולם".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker