דווקא לפני חופשת פסח: למה הלונה פארק והסופרלנד יהיו סגורים בתקופה הקרובה

לפי הערכות, הסגירה הפתאומית נובעת מסכסוך עסקי מתמשך בין חברת עיר השעשועים והעומד בראשה, המנכ"ל שמואל יחיא, לבין החברה הבריטית איגל אוברסיז פרופרטיס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לונה פארק בתל אביב
לונה פארק תל אביבצילום: דודו בכר

מי שתיכנן בחופשת הפסח לבתי הספר, שתתחיל ביום חמישי, בילוי יומי באחד מפארקי השעשועים הגדולים בישראל — סופרלנד ולונה פארק תל אביב — צפוי להתאכזב, לאחר שחברת הבעלות בפארקים, עיר השעשועים, הפסיקה את הפעילות במפתיע.

מהירים ובלי קשקושים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

החברה, שבבעלותה גם פארק המים המימדיון ומתחם אייסקיט להחלקה על הקרח, סגרה את אפשרויות ההזמנה באתרים, אך לא הודיעה לקהל הלקוחות אם יפתחו שוב הפארקים ומתי. המבקרים באתרי החברה יכולים למצוא כעת רק הודעה שלפיה בין 11 ל–17 במארס הפארקים יהיו סגורים. עם זאת, באתר ההזמנות נראה שבכל לוחות השנה מסומנים כל ימות החודשים הקרובים כלא זמינים. בקופות לונה פארק תל אביב יש עדיין מענה קולי, אך נציגת החברה לא מסרה פרטים לגבי פתיחה מחודשת של הפארק.

לפי הערכות, הסגירה הפתאומית נובעת מסכסוך עסקי מתמשך בין חברת עיר השעשועים והעומד בראשה, המנכ"ל שמואל יחיא, לבין החברה הבריטית איגל אוברסיז פרופרטיס, המחזיקה במחצית ממניות החברה מ–1994.

בין שני הצדדים החלו סכסוכים כלכליים פומביים עוד בשנת 2004, אז יחיא טען בתביעה שהגיש נגד שותפותו כי בעוד החברה נמצאת בחובות של עשרות מיליוני שקלים פועלת החברה הבריטית להחזר השקעתה בחברה ודורשת חלוקת דיווידנד.

הסכסוך בין הצדדים נמשך גם בשנים האחרונות כאשר לפי הסכם הפעילות בין הצדדים, יחיא יפרוש בהגיעו לגיל 70, אלא אם יוסכם אחרת בין הצדדים. כמו כן, נחתם כי סכסוכים בין השותפות יוכרעו רק על ידי בוררות בלונדון. בשנת 2016 הגיע הסכסוך לשיאו, וכאשר הגיע יחיא לגיל 70 בקשה החברה כי הוא יפרוש מתפקידו ואילו יחיא מצידו הגיש תביעת נגד והיא נידונה בבית הדין לענייני עבודה. שם הוחלט כי מאחר שבסכסוך לא עולות שאלות על קיומם או העדרתם של יחסי עובד ומעסיק בין הצדדים עילות הסכסוך יכולות להתברר במסגרת הליך הבוררות. מנגד, פנתה חברת איגל לבית המשפט המחוזי, שם ביקשה לממש את הסכם הבוררות שנערך בין הצדדים על ידי הבורר האנגלי.

באוגוסט האחרון קבעה, סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת יהודית שבח, כי הבקשה להכרה ואכיפת פסק בוררות החוץ מתקבלת וכי ההתנגדות לו נדחית. כמו כן יחיא נדרש לשלם לחברת איגל הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין על סך 75 אלף שקל. בנובמבר האחרון דחה השופט דוד מינץ ערעור שהגיש יחיא לבית המשפט העליון.

כעת עתיד הפעילות בפארקים אינו ודאי — לא לעובדים ולא לצרכנים שרכשו כרטיסים מראש. כרטיסים רבים נמכרים במועדוני צרכנות כמו חבר, כאל וישראכרט. רק בחודש שעבר נגמר מבצע הטבות של 1+1 לכרטיסי הפארקים של ישראכרט. מישראכרט נמסר שהנושא נמצא בבדיקה. נראה כי באתר של מועדון חבר חסמו את האפשרות לרכישת כרטיסים עד להודעה חדשה על חידוש פעילות הפארקים. גם במקרה זה ייתכן כי צרכנים רבים רכשו כרטיסים מראש.

מחבר נמסר: "ב–2018 לא נמכרו כרטיסים לעמיתים. לעמיתים שרכשו כרטיסים ב–2017 ולא מימשו אותם, ניתנה האפשרות להזדכות עליהם עד 15 במארס 2018".

מויזה כאל מסרו כי אף שבאתר הלונה פארק נכתב כי יש שיתוף פעולה בהטבות ללקוחותיה, שיתוף הפעולה בין הצדדים נגמר בסוף 2017. עוד הוסיפו כי צרכנים שרכשו את ההטבה קודם לכן ולא מימשו אותה יוכלו לפנות אליה לקבלת זיכוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker