5 שנים אחרי קריסת דנקנר - יד ימינו מתמנה ליו"ר תנובה

ברייטפוד הסינית הודיעה על מינוי יו"ר שלישי בישראל בתוך 3 שנים. מדובר ביו"ר הישראלי הראשון

חיים גבריאלי
חיים גבריאליצילום: מוטי מילרוד
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

קבוצת ברייטפוד הסינית, בעלי תנובה, הודיעה היום (א') על שינויים בדירקטוריון תנובה, ועל  מינויו של חיים גבריאלי ליו"ר מועצת המנהלים של החברה מטעם הקבוצה. מדובר במהלך יוצא דופן, שבמסגרתו ברייטפוד ממנה יו"ר מקומי במדינה שבה היא פועלת, כשברוב המדינות האחרות שבהן היא מחזיקה בפעילות מזון, יושב הראש מטעמה הנו ממוצא סיני.

מדובר ביו"ר השלישי של ברייטפוד בישראל מאז רכשה את תנובה לפני כשלוש שנים. מנגד, בחברות המזון הגדולות המתחרות קיימת יציבות רבת שנים בכל הנוגע לזהות היו"רים. החברה הודיעה כי מתוך 6 חברי דירקטוריון של ברייטפוד, 4 דירקטורים חדשים ימונו, כולם סינים.

בשוק המזון ניסו להעריך כיצד המינוי החדש ישפיע על מנכ"ל הקבוצה, אייל מליס, ועל ההנהלה הבכירה של החברה בישראל. מחד, העובדה שהיו"ר הנו ישראלי ונמצא בקרבת מקום עשויה להקל על תהליכי העבודה והתקשורת של המנהלים. מנגד, גבריאלי לא היה זה שמינה את מליס לתפקיד המנכ"ל, וכעת הוא קיבל לידיו יכולת השפעה גדולה יותר וכמעט אבסולוטית על זהות מנהליה של תנובה. גבריאלי יצטרך להתמודד עם התחרות המתגברת לתנובה בשנים האחרונות, בעיקר מכיוון המותג הפרטי של רשתות המזון, פתיחת היבוא ומתחרים שמתחזקים.

גבריאלי (47) מונה לסגן יו"ר תנובה ונציג ברייטפוד בישראל ביוני 2017. הוא כיהן עד תחילת 2016 כמנכ"ל אי.די.בי פיתוח, בה שימש במגוון תפקידים במשך 12 שנה. בין היתר כיהן גבריאלי כיו"ר וכדירקטור במספר רב של חברות מקבוצת אי.די.בי, בהן שופרסל, מודיעין אנרגיה, אלרון ואי.די.בי תיירות. לגבריאלי היתה היכרות מוקדמת עם שוק המזון הישראלי מימיו כסגן יו"ר שופרסל. גבריאלי, נשוי+3, הוא בעל תואר שני במינהל ציבורי למנהלים מאוניברסיטת חיפה.

מברייטפוד נמסר כי "בשנתיים האחרונות תנובה ניצבה בפני אתגרים רבים. בתמיכת קבוצת ברייטפוד והשותפים שלנו מהקיבוצים, ובהובלת דירקטוריון תנובה והנהלת החברה, אימצה תנובה תוכנית אסטרטגית חדשה ותוכנית רה-אורגניזציה והתייעלות, ששיפרו באופן משמעותי את היעילות והביצועים שלה. תנובה עדיין עומדת בפני אתגרים, תוך שהיא ממשיכה לחתור להמשך צמיחה וביצוע השקעות חדשות, כדי להבטיח פיתוח משמעותי בזירה המקומית והבינלאומית. אנו מאמינים בתנובה כחברה ישראלית ובצמיחתה בשוק המקומי, ויש לנו ביטחון בתרומתה של תנובה לכלכלת ישראל, כמו גם בהתרחבותה לשווקים הבינלאומיים, תוך ניצול הידע הרב, החדשנות והיכולות הגבוהות של החברה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker