לקוחות של מטבחי דקור: "ידעו שלא יספקו את מה שרכשנו - ובכל זאת פדו את הצ'קים"

אף כי בית המשפט החליט שלא להוציא לחברה - העוסקת בשיווק והרכבת מטבחים - צו פירוק, הלקוחות מתלוננים כי הפסידו כספים על מטבחים שלא יסופקו להם וכי נושים של החברה פונים אליהם עם דרישות לתשלום

הדר קנה
הדר קנה
מטבח של דקור. חלל ארגונומי ופרקטי
מטבח של חברת דקורצילום: מיטל בוגנים
הדר קנה
הדר קנה

מטבחי דקור בקשיים והצ'קים מתחילים לחזור: לקוחות של מטבחי דקור מתלוננים כי הפסידו כספים על מטבחים שלא יסופקו להם וכי נושים של החברה פונים אליהם עם דרישות לתשלום.

"נתתי 3 צ'קים כל אחד על 7,000 שקל. הם הצליחו לפרוע אחד בסביבות ינואר, למרות שהם כבר ידעו שהם לא יכולו לספק לי מטבח. את השניים האחרים חשבתי שהצלחתי לבטל, אבל פתאום התקשר אלי מישהו שהציג עצמו כמרכיב מטבחים וטען שהצ'ק שלי מבוטל והוא רוצה תשלום על העבודה שביצע - אבל המטבח שלי בכלל לא קיים", מספר יצחק שר שלום כהן מראשון לציון.

בתחילת ינואר הגישה חברת אריגים תוצרת ארצנו בקשת פירוק זמני למטבחי דקור. כמה ימים לאחר מכן, הוגשה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בקשה לכינוס זמני בגין חוב של כמיליון שקל. בנק הפועלים הצטרף לבקשת הפירוק בשל חוב של כ-30 מיליון שקל. במהלך הדיון טענה החברה כי אינה חדלת פירעון, כי אין מקום לפרקה, וכי הסיבה שהגישו נגדה את בקשת הפירוק היא סכסוך עסקי ותו לא.

מנגד, חברת אריגים טענה כי דקור מתכננת לסגור את המפעל ולהותיר את העובדים ללא מקום תעסוקה. בית המשפט המחוזי בבאר שבע שדן בבקשת הפירוק החליט כי לחברה לא יוצא צו פירוק, ובמקום זאת תמונה עו"ד ליזה חדש כמשקיפה מטעם בית המשפט ותפקח על פעילות החברה.

דקור עובדת עם קבלנים ומציעה מטבחים לדיירי פרויקטים חדשים. ב-9 בינואר אמר ל-TheMarke יוסי אלקובי, הבעלים של מטבחי דקור: "אנחנו מחויבים ללקוחות שלנו ונספק כל מה שצריך. לא יהיה לקוח שיישאר בלי מטבח, סחורה או שירות".

בהרבה מהפרויקטים שבהם מעורבת דקור, הדיירים יכולים לבחור בין מטבחים שלה לבין מטבחים של חברות אחרות. כהן קנה באחרונה דירה בפרויקט חדש בראשון לציון והקבלן ביקש ממנו שיבחר בין 2 חברות מטבחים: "הקבלן המליץ על 2 חברות - דקור או חברה מבני ברק. אני גר בראשון לציוןו העדפתי את דקור. הזמנתי את המטבח ונתתי צ'קים, ובינתיים החברה נכנסה לקשיים ולבעיות. היה ידוע להם שלא יוכלו לספק לי מטבח, אבל הם בכל זאת גבו תשלום".

למרות ההבטחות של הבעלים, כהן מספר כי זה לא עבד כך בדיוק אצלו: "לפני כמה ימים התקשר אלי אחד שטען שהוא מרכיב מטבחים והוא הודיע לי שצ'ק שלי חזר ואגיע לפרוע אותו. אמרתי לו שבמדובר בצ'ק מבוטל, אבל לא הסכים לשמוע. טען שהוא הרכיב מטבח לדקור וקיבל את הצ'ק כשכר, ועכשיו אני חייב לו 7,000 שקל. אמרתי לו שלא קיבלתי את המטבח בכלל, אבל הוא התחיל להתווכח ואך הסכים להוריד את התשלום ל-5,500 שקל. אז הבנתי שהוא בעמדה כזו שהוא מוכן אפילו להפסיד כסף, העיקר לקבל תשלום. אחרי שגם לזה סירבתי הוא שלח אלי חברה לנכיון צ'קים".

כהן ממשיך: "אני לא יודע מה לעשות. התקשרתי לדקור והם הבטיחו לי שאף לקוח לא יישאר בלי מטבח, אבל בינתיים מבירור אחר שעשיתי אמרו לי שיש 40 מטבחים בהכנה והמטבח שלי בכלל לא ברשימה. פניתי גם לנאמן לא דובים לא זבובים".

דוד, שאביו הוא לקוח של מטבחי דקור, מוסיף לטענות ואומר: "זה ממש מפחיד. התקשרו לאבא שלי, דיברו בגסות רוח ואין לנו עם מי לדבר. אבא שלי לא ישן מזה כבר כמה לילות".

מטבחי דקור הוקמה ב-1972, מפעילה חמישה סניפים ברחבי הארץ ומעסיקה כ-100 עובדים. מלבד אריגים ובנק הפועלים, לחברה יש נושים נוספים - בהם בנק מזרחי, בנק מסד, חברת בלורן יבוא ושיווק פרזול וחברת מילוא חזיתות. חובות החברה כלפי נושיה  נאמדים ב-65.7 מיליון שקל.

יוסי אלקובי הבעלים של מטבחי דקור:" אני לא יכול להגיב. הנאמנים אמורים לטפל בכך".

מטעם נאמני דקור, עוה״ד ליזה חדש ומור נרדיה, נמסר: "המקרים המתוארים בכתבה מתייחסים לתקופה של טרום הקפאת ההליכים. מיום כניסתנו לתפקיד, אנו מטפלים וטיפלנו במאות פניות של לקוחות דקור. פעילות החברה נעשית בהתאם לתוכנית הפעלה שאושרה על ידי בית המשפט, במסגרתה מיוצרים ומסופקים מטבחים וניתן מענה שוטף ללקוחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker