מחזיקים רב-קו ישן? בקרוב חלקכם לא תוכלו להטעין אותו

ב-8 במארס תיכנס לתוקפה רפורמה, שבמסגרתה לא תתאפשר יותר הטענת כרטיסי רב-קו אצל הנהג ■ המהלך יחל בירושלים ובהמשך יתרחב הרפורמה גם לשאר האזורים

הדר קנה
הדר קנה
אוטובוסים של אגד נוסעים ברחוב אגריפס בירושלים
צילום: תומר אפלבאום
הדר קנה
הדר קנה

ב-8 במארס יחל משרד התחבורה ברפורמה שמטרתה לשפר ולקדם את התחבורה הציבורית ברחבי הארץ. הרפורמה תחל בירושלים, והחל מתאריך זה לא יורשו תושבי העיר להשתמש בכרטיס רב-קו ישן שאינו כולל שבב חכם.

במסגרת הרפורמה לא תתאפשר יותר הטענת כרטיס הרב-קו או מכירת מנוי חופשי-חודשי על-ידי הנהג. הנוסעים יוכלו להטעין את כרטיסי הרב-קו שברשותם עוד לפני העלייה לאוטובוס באמצעים שונים: באינטרנט, בטלפון הנייד, בכספונטים שמוצבים בקיוסקים ובחנויות ובמכונות הטענה באוטובוסים.

באגד החלו להיערך לשינויים הנדרשים בירושלים, מתוך תפיסה שמדובר בתהליך שנדרש זמן להטמיע אותו. בחברה מעריכים כי יהיה צורך להגביר את מודעות הציבור למהלך בעיר כה סבוכה ומורכבת מבחינה תחבורתית. "אנו מתדרכים את הנהגים שלנו במסגרת זמן מצומצמת יחסית להיערך לשינוי, מתוך ציפייה שינהגו בסובלנות מירבית כלפי ציבור הנוסעים, שבחלקו הלא מבוטל עלול להרגיש נבוך, כעוס ומבולבל", אומרים באגד.

כרטיס רב קו
כרטיס רב קו עם השבב החכם

במשרד התחבורה סבורים כי כבר כיום מרבית הנוסעים בתחבורה הציבורית מחזיקים בכרטיס רב קו עם שבב חכם, בעקבות קריאה של המשרד לפני כשנתיים. במשרד התחבורה אף מפצירים במי שטרם הצטייד בכרטיס עם שבב חכם להחליף את הכרטיס שברשותו ללא תשלום.

משרד התחבורה אף הנחה את מפעילי התחבורה הציבורית לתגבר את תחנות ההנפקה ולהוסיף תחנות ניידות להנפקת כרטיסי רב-קו חכמים בכל הארץ.

מאגד נמסר בתגובה: "אנו בטוחים שבסופו של התהליך רמת השרות והמהירות המסחרית של האוטובוסים ישתפרו באופן ניכר וציבור המשתמשים, למרות חבלי הלידה הצפויים בשלבים הראשונים, ייצא נשכר ומרוצה מהמהלך כמקובל בכל בירות וערי העולם המערבי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker