יינות ביתן שוב מסתבכת: משרד הבריאות הורה להשמיד מוצרי עוף

במשרד הבריאות מזהירים היום כי מדובר בסכנה תברואתית של ממש: "הטיפול במוצרי הבשר והעופות, אחסונם ושיווקם ללא התנאים הנדרשים בחקיקה עלול להזיק לבריאות הציבור"

הדר קנה
הדר קנה
מוצרי עוף ביינות ביטן
עוף

משרד הבריאות הודיע אתמול בערב (ג') על השמדה של מוצרי עופות במרכול של יינות ביתן בסניף קיבוץ גלויות באשקלון. זאת לאחר שבשבוע שעבר, במסגרת ביקורת שגרתית של מפקחי משרד הבריאות, נמצא כי האטליז פעל בתנאי תברואה ירודים. בין היתר התברר כי בסניף מבוצע הטיפול במוצרי עופות ארוזים בניגוד לדרישות, ובאופן שלא מאפשר לזהות את מקור העופות ואת תעריך תפוגת התוקף שלהם. לכן, בהוראת הרופא הווטרינרי המחוזי, הושמדה הסחורה בסניף - כ-48 ק"ג מוצרי עופות.

במשרד הבריאות מזהירים היום כי מדובר בסכנה של ממש: "הטיפול במוצרי הבשר והעופות, אחסונם ושיווקם ללא התנאים הנדרשים בחקיקה עלול להזיק לבריאות הציבור".

אין זו הפעם הראשונה שבה מסתבכת יינות ביתן בשל תנאי תברואה ירודים - כפי שדווח ב-TheMarker, בנובמבר האחרון הוציא משרד הבריאות צו לסגירת חנות של יינות ביתן במרכז המסחרי בעתלית, בשל מצב תברואתי ירוד. בבדיקה שנערכה אז נמצאו, בין היתר, נקניקים ומוצרי מזון מעופשים ומקולקלים, מוצרים קפואים כמו בורקס ודגי מרלוזה במצב מופשר, דגי סלמון ונקניקים שהוחזקו בטמפרטורה גבוהה מהמותר (והושמדו על ידי משרד הבריאות- ה.ק), מוצרים פגי תוקף מפוזרים בין המדפים, חוסר הפרדה בין מוצרי מזון לחומרי ניקוי, ומדפים מלוכלכים ומעופפים מתים בין המוצרים.

הסניף נסגר ל-48 שעות ונפתח מחדש לאחר שתוקנו הליקויים.

מיינות ביתן נמסר: "העופות שהושמדו הם תקינים וראויים למאכל, אבל משרד הבריאות אוסר לפרקם ולהציגם בוויטרינה. זאת, אף כי עובדי הסניף טוענים ששמרו את תוויות העוף, שאותם הראו לפקחי משרד הבריאות. מדובר בכשל טכני שראוי היה שלא יקרה, ואנו נחדד את הנהלים בנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker