משתחררים מכבלי המותגים: הצרכנים עוברים למותג הפרטי

על פי נתוני משרד הכלכלה, נרשם זינוק של יותר מ-50% במכירות המותגים הפרטיים בתחום הטואלטיקה ■ מוצרי המותג הפרטי זולים ב-30%-40%

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מדפי תמרוקים בסופר-פארם
מדפי תמרוקים בסופר-פארםצילום: דניאל בר און

הצרכנים עוברים למותג הפרטי: בדיקת משרד הכלכלה מראה כי ישנו זינוק של יותר מ-50% במכירות המותג הפרטי בתחום הטואלטיקה בין הרבעון השלישי לרביעי של 2017. המשמעות היא ירידה בפלח המכירות של המוצרים הממותגים, הנחשבים יקרים יותר - על פי בדיקת המשרד, מוצרי המותג הפרטי זולים ב-30%-40%.

הנתח של לייף (המותג הפרטי של סופר פארם) מסך המכירות בטואלטיקה ומוצרי תינוקות

במקביל, על פי נתוני רשת הפארם הגדולה בתחום, סופר פארם, סל המוצרים רשם ירידה של 8%. כך למשל, משחת השיניים הקלאסית של קולגייט רשמה ירידת מחירים של כ-14% בין אפריל לאוקטובר (יודגש כי ללא נתוני הסופר פארם, רמת המחירים בשוק בין אפריל לנובמבר ירדה בכ-20%); בדאודורנט גברים ספיד סטיק - ירידת מחיר של כ-8% ובדאודורנט גברים ג'ילט - פער של כ-6%.

במשרד הכלכלה טוענים כי מדובר במכה ליבואנים הבלעדיים של המותגים הבינלאומיים, ומייחסים את ירידת המחירים לשורת הצעדים שננקטו על ידי המשרד, כגון: חוק שקיפות המחירים שנכנס לתוקף ביולי ומחייב את רשתות הפארם לדווח על מחירים ולפרסמן באתר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן; הגבלת הסדרי בלעדיות של רשתות גדולות במרכזים מסחריים וביטולם בכל הקניונים; אישור עסקת מיזוג ניו פארם ושופרסל על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים; החוק להגבלת כוחם של יבואנים בלעדיים שעולה השבוע לקריאה ראשונה בכנסת; קידום תזכיר חוק לשקיפות מחירים - חובת הצגת השוואה בינלאומית ברשתות הקמעוניות שייכנס לתוקף בתחילת ינואר; וקידום חוק התחרות - הגדרת גופים עסקיים גדולים כבעלי כוח שוק גם במקרים שבהם הם אינם מונופול.

פערי מחירים בין מוצר ממותג למוצר פרטי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker