משתחררים מכבלי המותגים: הצרכנים עוברים למותג הפרטי

על פי נתוני משרד הכלכלה, נרשם זינוק של יותר מ-50% במכירות המותגים הפרטיים בתחום הטואלטיקה ■ מוצרי המותג הפרטי זולים ב-30%-40%

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מדפי תמרוקים בסופר-פארם
מדפי תמרוקים בסופר-פארםצילום: דניאל בר און

הצרכנים עוברים למותג הפרטי: בדיקת משרד הכלכלה מראה כי ישנו זינוק של יותר מ-50% במכירות המותג הפרטי בתחום הטואלטיקה בין הרבעון השלישי לרביעי של 2017. המשמעות היא ירידה בפלח המכירות של המוצרים הממותגים, הנחשבים יקרים יותר - על פי בדיקת המשרד, מוצרי המותג הפרטי זולים ב-30%-40%.

במקביל, על פי נתוני רשת הפארם הגדולה בתחום, סופר פארם, סל המוצרים רשם ירידה של 8%. כך למשל, משחת השיניים הקלאסית של קולגייט רשמה ירידת מחירים של כ-14% בין אפריל לאוקטובר (יודגש כי ללא נתוני הסופר פארם, רמת המחירים בשוק בין אפריל לנובמבר ירדה בכ-20%); בדאודורנט גברים ספיד סטיק - ירידת מחיר של כ-8% ובדאודורנט גברים ג'ילט - פער של כ-6%.

במשרד הכלכלה טוענים כי מדובר במכה ליבואנים הבלעדיים של המותגים הבינלאומיים, ומייחסים את ירידת המחירים לשורת הצעדים שננקטו על ידי המשרד, כגון: חוק שקיפות המחירים שנכנס לתוקף ביולי ומחייב את רשתות הפארם לדווח על מחירים ולפרסמן באתר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן; הגבלת הסדרי בלעדיות של רשתות גדולות במרכזים מסחריים וביטולם בכל הקניונים; אישור עסקת מיזוג ניו פארם ושופרסל על ידי הממונה על ההגבלים העסקיים; החוק להגבלת כוחם של יבואנים בלעדיים שעולה השבוע לקריאה ראשונה בכנסת; קידום תזכיר חוק לשקיפות מחירים - חובת הצגת השוואה בינלאומית ברשתות הקמעוניות שייכנס לתוקף בתחילת ינואר; וקידום חוק התחרות - הגדרת גופים עסקיים גדולים כבעלי כוח שוק גם במקרים שבהם הם אינם מונופול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker