ועדת הכלכלה תדון בחיובים של ספקי התוכן בסלולר

רוב תלונות הצרכנים בנושא נתקלות בסירוב מצד נציגי השירות לטפל בבעיה ובגלגול האחריות לספקי התוכן

בר חיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר חיון

ועדת הכלכלה צפויה לדון בנושא הסדרת שירותי תוכן סלולריים בתשלום. ח"כ אלי אפללו פנה ליו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אופיר אקוניס, בבקשה לקיים דיון דחוף בנושא בעקבות בדיקת TheMarker ותלונות שהתקבלו במשרדו.

מהתחקיר, כמו גם ממאות התלונות שהתקבלו במשרד התקשורת ובארגון אמון הציבור, עולה תמונת מצב עגומה שבה צרכנים רבים משלמים על שירותי תוכן שאינם מעוניינים בהם וניסיונותיהם להפסיק שירותים אלה עולים בתוהו.

סקר TheMarker ומכון המחקר פאנלס מחזק את החשש כי מדובר בתופעה רחבה, שכן 56% מהמשיבים טענו כי גילו שהם משלמים עבור שירותי תוכן מבלי שביקשו או אישרו זאת במפורש. 12% מהציבור עושים שימוש בשירותי תוכן, אך רק 4% מדווחים כי הסכימו לשלם עבורם. עוד עולה כי רוב התלונות נתקלות בסירוב מצד נציגי השירות לטפל בבעיה ובגלגול האחריות לספקי התוכן.

"ספקי תוכן רבים מנצלים את העובדה שהתחום חדש יחסית ועדיין לא מוסדר, ומצליחים לפרוץ גבולות שבתחומים אחרים נאסרו", אמר ח"כ אלי אפללו. "לא ייתכן מצב שבו יותר ויותר אנשים מקבלים חשבונית מחברת הסלולר, ולהפתעתם מגלים כי חויבו עבור שירותי תוכן ללא הסכמתם או ידיעתם".

אפללו הביע את חששו במכתבו של ליו"ר ועדת הכלכלה כי "הבעיה העיקרית היא בשימוש בשירותי התוכן על ידי ילדים ובני נוער, שמתפתים בקלות להצטרף לשירותים השונים מבלי להפנים את המשמעות הכלכלית של השימוש בהם, ואילו הוריהם מגלים את השימוש שעשו ילדיהם בשירותי התוכן, בעלות של מאות ואלפי שקלים, רק חודשים לאחר מכן". מנהלת ועדת הכלכלה, לאה ורון, מסרה כי מכתבו של אפללו הועבר ליו"ר הוועדה וכי יתקיים דיון בעניין בינואר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker