לקוחה: LCD של פיליפס פגומה; הטכנאי האשים את הממיר

חתול בשק

אביב דילבסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אביב דילבסקי

>> רכישת מכשירי חשמל יקרים כרוכה לרוב בסקר שוק רחב, בחינת דירוג גולשים למוצרים שונים והמלצות ממכרים. גם ע', שהגיעה בנובמבר לשקם אלקטריק בעפולה כדי לרכוש טלוויזיה, עשתה בירור מקדים והחליטה לרכוש מכשיר של סמסונג. אולם נציג המכירות בחנות המליץ לה על מכשיר טלוויזיה LCD של פיליפס מדגם PFL 3403D בגודל 42 אינץ'. הנציג התעקש כי מדובר בקנייה משתלמת ובמוצר מוביל ואמין. ע', שהתרשמה לטובה מאיכות המכשיר בחנות, השתכנעה ורכשה את הדגם ב-6,300 שקל.

הלקוחה הזמינה טכנאים של HOT לתיקון התקלה, אך נאמר לה כי הטלוויזיה פגומה. גם אחיה של ע', טכנאי טלוויזיות במקצועו, בדק את המכשיר וטען כי גם בצפייה ב-DVD התמונה שתתקבל תהיה מעוותת. למרות זאת הטכנאים של אלקטרה, חזרו והתעקשו שהטלוויזיה תקינה לחלוטין.

ע' הגדילה לעשות ואף הזמינה טכנאי של yes. אלא שגם הוא טען כי הבעיה היא בטלוויזיה, וכי ידוע לו על לקוחות נוספים שרכשו את את הדגם ונתקלו באותה הבעיה. ע' דיברה עם לקוחה נוספת שקנתה את אותו הדגם בשקם אלקטריק בסניף אחר בעפולה, שגם היא סבורה שהתמונה המתקבלת מתוחה ולא איכותית.

ע' פנתה כמה פעמים לשקם אלקטריק, בדרישה להחזיר את המכשיר לחנות ולקבל את כספה בחזרה, אך נאמר לה כי הטלוויזיה תקינה והיות שהמתקין מטעם החנות זרק את הקופסה שבה הגיע המכשיר, אין ביכולתה להחזירו ללא אריזתו המקורית. החנות אמנם מכירה בכך שיש לע' אחריות של שנתיים על המכשיר, אך לא ניתנה לה תעודת אחריות בשום שלב.

לאחר שפנינו לשקם אלקטריק, הגיע טכנאי נוסף של אלקטרה לביתה של הלקוחה וטען - שוב - שאין תקלה בטלוויזיה, אך אמר לה שהעסקה תבוטל וכי כספה יוחזר לה. אך כשע' פנתה לנציגת שירות של שקם אלקטריק, זו אמרה לה שלא תקבל את כספה בחזרה, אלא תוכל להגיע לחנות ולהחליף את הטלוויזיה בכל מוצר אחר שתבחר.

תגובת החברה

מחברות שקם אלקטריק ואלקטרה יבואנית פיליפס בישראל נמסר כי "הלקוחה פנתה בתלונה לסניף שטיפל בנושא ודאג להגעת טכנאי של היבואן לבדיקה בביתה שלוש פעמים (ללא תשלום). כמו כן מנהל האזור של אלקטרה בדק את המוצר, ובכל פעם נמצא המוצר תקין על פי כל הפרמטרים. מנהל הסניף שהגיע לבית הלקוחה בעצמו כדי להתרשם מאיכות התמונה לא הבחין בכל תקלה.

שקם אלקטריק ואלקטרה עשו כל שביכולתן לספק את רצון הלקוחה, למרות מאמצינו הרבים נראה שהלקוחה עדיין אינה מרוצה. לפיכך, לפנים משורת הדין, יוחלף המוצר או תבוטל העסקה - על פי בחירתה. מסכי פיליפס איכותיים ביותר ועומדים בכל התקנים העולמיים. החברה היבואנית, אלקטרה מוצרי צריכה, היא הזוכה זו השנה השלישית ברציפות בפרס המצוינות בשירות. כל לקוח שיפנה לשקם אלקטריק או לאלקטרה יקבל את השירות הטוב ביותר. בנוגע למקרה הנוסף, היות שהלקוחה מעולם לא פנתה אלינו או לאלקטרה, איננו מכירים את פרטי המקרה ולכן לא נוכל להתייחס אליה".

Aviv.d@themarker.com

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker