צו סגירה לסניף של יינות ביתן: "מצב תברואתי ירוד וסכנה לציבור"

בין היתר נמצאו במקרר מוצרי מזון מעופשים ומקולקלים, מוצרים קפואים במצב מופשר, דגי סלמון ונקניקים שהוחזקו בטמפרטורה גבוהה מהמותר והושמדו על ידי משרד הבריאות ומעופפים מתים בין המוצרים

הדר קנה
הדר קנה
חנות יינות ביתן רחובות
חנות של יינות ביתן ברחובותצילום: נימרוד סונדרס

משרד הבריאות הוציא היום (ב') צו לסגירת חנות של יינות ביתן במרכז המסחרי בעתלית בשל מצב תברואתי ירוד, מוצרים שחשופים לשמש זמן רב, מוצרים קפואים שנמצאו מופשרים ושלל תקלות נוספות.

הצו הוצא על ידי רופאת המחוז ד"ר אירנה וולוביק, ונכתב בו כי מדובר בעסק שהמצב התברואתי בו ירוד מזה כמה שנים, וכי בשנתיים האחרונות נערכו למנהלים מספר שיחות הבהרה ואף התקיים להם שימוע בעניין - אך ללא הועיל. "מאחר שהמצב מסכן את בריאות הציבור באופן מיידי, אני מוציאה את צו ההפסקה המנהלתי שתחולתו מיידית. על העסק להיות סגור ללא כל פעילות יצרנית ושיווקית", נכתב בצו.

בבדיקה האחרונה, שנערכה ב-15 בנובמבר, נמצא הסניף של יינות ביתן במצב תברואתי בעייתי במיוחד. בין היתר נמצאו במקרר הנקניקים מוצרי מזון מעופשים ומקולקלים, מוצרים קפואים כמו בורקס ודגי מרלוזה במצב מופשר, דגי סלמון ונקניקים שהוחזקו בטמפרטורה גבוהה מהמותר (והושמדו על ידי משרד הבריאות- ה.ק), מוצרים פגי תוקף מפוזרים בין המדפים, חוסר הפרדה בין מוצרי מזון לחומרי ניקוי, ומדפים מלוכלכים ומעופפים מתים בין המוצרים.

"המצב התברואתי הירוד ביותר חוזר על עצמו בתדירות גבוהה, ללא שיפור חרף שיחות אזהרה קודמות ושימוע קודם שנערך לעסק לפני 4.5 חודשים. בנוסף, ממצאי הביקורת מגלים שחלה החמרה במצב העסק - דבר שאף מוביל להפרת האמון, ולפי הצהרתם של הנציגים בשימוע לא תוקנו עדיין כל הליקויים. לאור האמור לא שוכנעתי שחלפה הסכנה לציבור", כתבה מפקחת המחוז בצו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker