בנט קפלן משך את הצעתו לרכוש 11 סניפי ניו פארם ולהפעיל בהם רשת פארם חדשה

מכירת הסניפים הם תנאי מוקדם של רשות ההגבלים לעסקה, וכעת יצטרכו שופרסל והמשביר לצרכן - בעלת השליטה בניו פארם - למצוא רוכש אחר

עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף ניו פארם בת"אצילום: עופר וקנין
עדי דברת-מזריץ

מהמורה לעסקת שופרסל-ניו פארם: בנט קפלן משך את הצעתו לרכוש את 11 סניפי ניו-פארם. מכירת הסניפים הם תנאי מוקדם של רשות ההגבלים לעסקה וכעת יצטרכו שופרסל והמשביר לצרכן - בעלת השליטה בניו פארם - למצוא רוכש אחר.

לפני מספר ימים עוד נראה היה שקפלן - מי שהיה עד לאחרונה בעלי גלובוס מקס שפשטה רגל - בדרך לרכוש את הסניפים ולהפעיל בהם רשת פארם חדשה. הצדדים היו בשלבים מתקדמים של החלפת טיוטות חוזה וההסכם המתגבש עבר לרשות ההגבלים לאישור. ואולם כעת הודיע קפלן כי אינו מעוניין ברכישה ושופרסל תצטרך לחזור לשולחן הדיונים מול גורמים נוספים שהביעו התענינות בעסקה בעבר.

שופרסל הודיעה באפריל כי תרכוש את ניו פארם של המשביר לצרכן, שבשליטת רמי שביט. במסגרת ההסכם הודיעה שופרסל כי תשלם 130 מיליון שקל תמורת 100% ממניות ניו פארם. כן נקבע במסגרת ההסכם כי ניו פארם תקבל החזר חוב מחברה קשורה בסך 12 מיליון שקל.

בספטמבר הודיעה רשות ההגבלים כי המיזוג מאושר כאמור רק אם יימכרו 9 סניפי ניו פארם וסניף של שופרסל לגורם אחד שיפעיל בהם רשת פארם חדשה. ניו פארם מפעילה 67 סניפים (שניים מתוכם דרך זכייניות) ו-10 סניפי מדיקל המתמחים במתן שירותי רוקחות - ומעסיקה כ-1,100 עובדים. ניו פארם נחשבת מתחרה חלשה ביחס לסופר־פארם, שמחזיקה ב-220 סניפים.

ניו פארם הפסידה ב-2016 כ-16 מיליון שקל במחזור של 711 מיליון שקל, בהמשך להפסד של 11.6 מיליון שקל, במחזור של כ-697 מיליון שקל ב-2015.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker