סכנה לציבור: ברנדי וספירט לשתייה רעילים הגיעו למדפים

במשקאות ברנדי קרמלין גולד וספירט לשתייה בבקבוק מזכוכית 0.2 ליטר נמצאו חריגות חמורות בתכולת המתנול - עד כדי סכנת מוות

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה הוציא היום הזהרה חמורה לשלום הציבור באשר למשקאות ברנדי קרמלין גולד וספירט לשתייה, שניהם בבקבוק מזכוכית 0.2 ליטר. במשקאות אלו נמצאו חריגות חמורות בתכולת המתנול והם מוגדרים כרעילים - עד כדי סכנת מוות.

ברנדי קרמלין גולד
ברנדי קרמלין גולד

מדובר בברנדי קרמלין גולד שנמכר בבקבוק מזכוכית של 0.2 ליטר (בר-קוד 7290010910694), כוהל: 40% בנפח, תכולה: 200 מ"ל ( ML200) של אלקומפני בע"מ; ובספירט לשתייה, כוהל: 96% בנפח, מיוצר על ידי ברוקן בע"מ.

החריגה החמורה התגלתה בביקורת שערך מינהל התקינה של משרד הכלכלה והתעשייה בחנויות ובפיצוציות. במשרד מסבירים כי אם למשקה אלכוהולי מחיר נמוך מעבר לסביר עליו לעורר חשד. כמו כן, הם מזכירים כי ניתן לזהות משקאות כוהליים חשודים במידה ועל האריזה אין שתי מדבקות - בחזית ובגב האריזה.

התווית בחזית האריזה חייבת להיות מסומנת בשם המשקה בעברית, בתכולה של המשקה ביחידות נפח (מ"ל או ליטר) ובחוזק המשקה באחוזי נפח. התווית בגב האריזה חייבת לכלול מידע מלא על יצרן או יבואן של המשקה בעברית; תאריך הייצור או מנת הייצור של המשקה הכוהלי או תאריך שימוש אחרון של המשקה; ערך קלורי וכן מידע הנוסף הקבוע בתקן.

ספירט לשתייה
ספירט לשתייה

הממונה על התקינה, יעקב וכטל, ציין כי מוכרי המשקאות הכוהליים חייבים להחזיק בעסק את המסמכים המעידים על מקור הספקת הסחורה לעסק ולהימנע מקליטת סחורה זולה שמקורה לא מזוהה. בנוסף, היצרנים של משקאות אלו חייבים להחזיק ברישיון יצרן בר תוקף מטעם משרד הבריאות.

הממונה מסר כי "אנו נגביר את פעילות המפקחים ולא נהסס לנקוט ביד קשה נגד יצרנים ומפיצים שעוברים על החוק ומסכנים את בריאות הציבור. אנו נמשיך לפקח על שוק האלכוהול על מנת לאתר ולעצור את ייצורם ומכירתם של משקאות מסוכנים לבריאות. אנו קוראים לציבור הצרכנים לשים לב לאזהרות המתפרסמות בהתאם לצורך, ולאמץ את הכללים לאיתור אלכוהול שאינו מתאים לדרישות התקן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker