"ביתן בסיטי": נחום ביתן ממתג מחדש - ומעלה מחירים בחלק מהסניפים

67 הסניפים של רשת ביתן יובדלו גם במחיר וגם במיתוג ■ המהלך, חלק מהתוכנית האסטרטגית של הקבוצה, דומה להבחנה שעושה רשת שופרסל בין סניפיה

הדר קנה
הדר קנה
נחום ביתן, בעלי רשת יינות ביתן
נחום ביתן, בעלי רשת יינות ביתןצילום: פבל טולצ'ינסקי

במטרה למתג מחדש את סניפי הרשת שלה, חברת יינות ביתן תיצור הבחנה בין סניפי הרשת בעיר, סניפי הדיסקאונט ואלו המיועדים למגזר החרדי.

67 הסניפים של רשת ביתן יובדלו גם במחיר וגם במיתוג: 25 סניפי הדיסקאונט ימשיכו להחזיק בשם "יינות ביתן", וגם 19 הסניפים שפונים למגזר החרדי יקראו עדיין "שוק מהדרין", ואילו 25 הסניפים ברשת העירונית ימותגו מחדש וייקראו ככל הנראה "ביתן בסיטי", אם כי נבחנות גם אופציות אחרות.  

המיתוג החדש, חלק מהתוכנית האסטרטגית של הקבוצה, דומה להבחנה שעושה רשת שופרסל בין סניפיה - שופרסל דיל, המציעה מחירי דיסקאונט, ושופרסל שלי המיועדת למכרזי הערים ושם המחירים גבוהים יותר. 

סניפים בתוך הערים ידועים ברווחיות הגבוה שלהם בגלל התמחור הגבוה. יינות ביתן כבר מחזיקה ברשת מגה, שאינה מציעה מחירים תחרותיים במיוחד. רק באחרונה הראתה בדיקת TheMarker שרשת מגה בעיר יקרה ב-8% מסופר־פארם במוצרי הטואלטיקה שנבדקו. גם בהשוואת מחירים שערכה המועצה לצרכנות לקראת ראש השנה נמצא כי רשת מגה בעיר היא בין הרשתות המציעות את הסל היקר ביותר - ומעליה רק רשת טיב טעם. סקרים שנעשו לאחרונה מגלים מגמה של מעבר הצרכנים לקניות קטנות וממוקדות יותר במכולות הקטנות ובסופרים השכונתיים.

לפני כשנה רכשה יינות ביתן את מגה. ספקים רבים מספרים שהחברה מתקשה עדיין לעכל את הרכישה, ומכירות מגה אף נמוכות משהיו בימי אלון רבוע כחול. ביתן שילמה על הרשת הקורסת 455 מיליון שקל וגברה על מוטי בן משה, רמי לוי, טיב טעם ואחרים שרצו לקנות את החברה.

לפני כחודש כיכבה קבוצת יינות ביתן־מגה בכותרות הכלכליות, אחרי שנטו, השחקנית החמישית בגודלה בשוק המזון, החליטה להפסיק לספק לה סחורה. כבר לפני כמה חודשים הפסיקה נטו לספק לרשתות של נחום ביתן בשר ודגים, ירקות ופירות. ב-25 ביולי הפסיקה נטו כליל את האספקה ליינות ביתן, שכוללת בעיקר מוצרי טיבון ויל, שימורים של ויליגר, מאפים של שלושת האופים, דלידג וקצפת ריץ'. מאז החלה נטו לצמצם את אספקת הסחורה למגה, ונוצר חשש של ספקים מהישנות התרחיש של קריסת מגה.

עם זאת, בשלב זה אין כל אימות לסברה שמגה בדרך לקריסה נוספת. ביינות ביתן טענו כי מדובר בסכסוך עסקי שפרץ בין הצדדים, וכי מצבה של יינות ביתן־מגה הוא איתן והקבוצה משיכה לפתח את עסקיה בהתאם לתוכניותיה המקוריות.

מקבוצת יינות ביתן נמסר: "השינוי הוא חלק מהתוכנית האסטרטגית של הקבוצה. בין היתר, השקנו כבר את רשת שוק מהדרין, איחדנו את ההנהלה למשרדים חדשים, השקנו את יינות ביתן אונליין ואנו גם שוקדים על פיתוח פורמט שכונתי של יינות ביתן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker