יינות ביתן מגיבה לטענות על מצבה: "מעולם לא היה טוב יותר"

מוקדם יותר היום פורסם כי קבוצת נטו עצרה את אספקת המוצרים ליינות ביתן ומגה, ומקורביה טענו כי מאחורי המהלך עומדת הערכת החברה כי סיכון האשראי של מגה ויינות ביתן גבוה מדי

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף יינות ביתן ברחובות
סניף יינות ביתן ברחובותצילום: נימרוד סונדרס

קבוצת יינות ביתן-מגה מכחישה את הטענות בדבר מצבה הכלכלי של הרשת. זאת בהמשך לפרסום כי קבוצת נטו, אחת מקבוצות המזון הגדולות והמשמעותיות, עצרה אספקת המוצרים ליינות ביתן ולמגה שבבעלותה, וטענות מקורבים לנטו שמאחורי המהלך עומדת הערכת נטו כי סיכון האשראי במקרה של מגה ויינות ביתן הוא גבוה מדי, וכי הרשת לא תוכל לפרוע את חובותיה.

"חבל שלאחר שנים רבות של שותפות, חברת נטו פועלת בדרך של השמצות ודברי הבל", מסרה יינות ביתן. "אנו מבינים את צערה של נטו, שכתוצאה משורה של מהלכים עסקיים שביצענו לטובת הקבוצה, ספגה פגיעה של כחצי מיליארד שקל במחזור המכירות השנתי. אנו מחויבים לפעול לטובת החברה, ומתנהלים מול ספקינו בצורה עסקית ועניינית.

"באפריל האחרון, הפסקנו את רכש הפירות והירקות מנטו ועברנו לפעילות רכש ישירה מהחקלאים באמצעות מרלו"ג מגה. באותה תקופה החלטנו גם לקנות דגים אצל ספק אחר, דבר ששוב פגע בנטו. למען הסר ספק, מצבה של הקבוצה מעולם לא היה טוב יותר, לאחרונה ביצענו שורה של פעולות התייעלות והתרחבות והרשת ממשיכה בצמיחה ועומדת בכל יעדיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker