פשרה: רוכשים נעליים בטבע נאות יקבלו שובר של 50 שקל לקנייה הבאה

מדובר בתביעה ייצוגית נגד טבע נאות שהוגשה ב-2012, ובה נטען כי החברה הפרה את חוק ההגבלים העסקיים ■ על פי ההסכם, טבע נאות תעניק הטבה כספית בסך 6.7 מיליון שקל - 750 אלף שקל בתרומות נעליים לנזקקים ו-6 מיליון בדמות ההטבה

הדר קנה
הדר קנה
צילום: טלי מאייר

צרכנים הרוכשים נעליים בטבע נאות יקבלו שובר של 50 שקל לקנייה הבאה - זו אינה פרסומת למבצע חדש, אלא סיכום במסגרת פשרה על תביעה ייצוגית שאושר לאחרונה על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב. קבלת ההטבה מותנית בהצגה של נעליים ישנות של טבע נאות, או הוכחת רכישה בחברה בין 2012-2005. 

מדובר בתביעה ייצוגית נגד טבע נאות שהוגשה ב-2012, ובה נטען כי החברה הפרה את חוק ההגבלים העסקיים בכך שנקטה בפרקטיקה אנטי תחרותית, הכתיבה ואכפה מחירי מינימום לצרכן הסופי והגבילה את החנויות העצמאיות המוכרות את מוצריה במתן הנחות לצרכן הסופי. התביעה הוגשה על ידי שנית אורן באמצעות עוה"ד זאב קורמן ונחום אורן.

טבע נאות כפרה בטענות שהועלו וטענה כי אינה אוסרת על מתן הנחות והמחיר "המכותב" אינו אלא מחיר מחירון מומלץ בלבד, ואף צרפה חוות דעת כלכלית על פיה אין פגיעה בתחרות ולא נגרם נזק לצרכנים.

לאחר מספר דיונים, פנו הצדים לגישור בפני עו"ד דרור שטרום, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים, והגיעו לפשרה על פיה טבע נאות תעניק הטבה כספית בסך 6.7 מיליון שקל - 750 אלף שקל בתרומות נעליים לנזקקים ו-6 מיליון בדמות הטבה לצרכנים לפי הכללים הבאים: כל לקוח שרכש נעליים בין 2012-2005 ויציג זוג נעלים משומשות או חשבונית או שובר כרטיס אשראי המעידים על הרכישה יהיה זכאי לקבל בחנות רשת של טבע נאות הנחה בסך 50 שקל ברכישת זוג הנעליים הבא בחנות הרשת. אין הגבלה על מספר המימושים של ההטבה לכל לקוח, אולם ההטבה ניתנת כנגד רכישת זוג יחיד ולא ניתנת לממש מספר הטבות הרכישה של אותו זוג נעלים.

סך ההטבה של 6 מיליון שקל הוא מינימום, מה שאומר שאם המימוש לא יגיע אליו התקופה תוארך בשנה נוספת, כאשר אין גבול עליון למימוש ההטבה.

כיוון שמדובר בהסדר פשרה המציב תנאים מורכבים לצרכנים המבקשים ליהנות ממנו (על הצרכן לרכוש זוג ולממש את ההטבה בקנייה הבאה), הזמינו עורכי הדין סקר לבחינת תוצאות הסדר הפשרה ומה סיכויי המימוש שלו אצל צרכני טבע נאות. לפי הסקר, 65% מצרכני טבע נאות אמרו שיממשו את ההטבה.

בנוסף, בית המשפט פסק כי התובעת שנית אורן תקבל גמול של 135 אלף שקל וקבע שכר טרחה לעורכי הדין בסך 810 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker