בכירי סופר-פארם וניו פארם הסבירו למשרד הכלכלה למה המחירים אצלן גבוהים

בכירי סופר-פארם, ניו פארם והמשביר לצרכן נדרשו לספק הסברים לאחר שבדיקה מצאה פערים של עשרות אחוזים במחירי מוצרי טואלטיקה הנמכרים אצלן לעומת ברשתות המזון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף סופר-פארם בתל אביב צילום: דודו בכר

בכירי סופר-פארם, ניו פארם והמשביר לצרכן הופיעו היום (ב') בפני אנשי משרד הכלכלה ונדרשו לספק הסברים למחירים הגבוהים שהם גובים מהצרכנים. מאחורי הפגישה עומדת בדיקה שביצע משרד הכלכלה, שבה נמצאו פערים של עשרות אחוזים בין המחירים שגובות רשתות הפארם עבור מוצרי טואלטיקה לעומת המחירים שגובות רשתות המזון עבור אותם מוצרים.

לפגישה, בראשות מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי, זומנה גם רשת המזון הגדולה בישראל - שופרסל, שחתמה על הסכם לרכישת ניו פארם הממתין לתגובת רשות ההגבלים, ונכחו מטעמה סמנכ"ל הסחר, אורי קילשטיין, והיועץ המשפטי של שופרסל, ערן מאירי. כדי להבין מה הסיבה לפערים נכח גם רמי לוי, בעלי רמי לוי שיווק השקמה, שמציע מחירים נמוכים יותר על מוצרי טואלטיקה.

ההתייחסות שנמסרה על ידי רשתות הפארם תהווה מצע לשימוע בעל פה שיתקיים מול מנכ"ל המשרד במידה ולא ישוכנע כי ההסברים שנמסרו מטעמם מצדיקים את פערי המחירים שנמצאו. אם משרד הכלכלה ימצא כי מדובר בפערים לא סבירים, בכוחו גם לקדם חקיקה שתגביל את ההתרחבות העתידית של רשתות הפארם. 

בחודשים האחרונים ערכו במשרד הכלכלה דו"ח שבחן מחירים בסל של 28 מוצרי טואלטיקה ב-58 סניפים של רשתות הפארם והמזון.

נציגי סופר-פארם הציגו בפני משרד הכלכלה נתונים שלפיהם הרווחיות של הרשת אינה שונה מזו של רשתות קמעונאיות אחרות. לדברי רמי שביט, בעלי המשביר לצרכן וניו פארם, שנמצאת בהליכי מכירה מתקדמים לשופרסל, "אם יש פערים הם כנראה ייפתרו. לממונה על ההגבלים יש את כל הכלים, בעיקר מול המונופול הדורסני של סופר-פארם. בכל מקרה של תמחור יבדקו את כל השרשרת, בעיקר את הרגולציה והמסים שמושתים על המוצרים, ולצערנו מתבטאים גם בהפרש המחירים מול חו"ל".

מסופר-פארם נמסר: "סופר-פארם מברכת על פעילות משרד הכלכלה בתחום הטואלטיקה, ובטוחה כי מלחמתו בהיעדר תחרות בקרב היבואנים של המותגים הבינלאומיים תסייע בהורדת יוקר המחיה.

"סופר-פארם פועלת בשוק עם מתחרים רבים: שורה ארוכה של רשתות מזון, בתי מרקחת וקוסמטיקה, כמו גם מתחרים בזירת האינטרנט, כך שבפני הצרכנים עמדה מאז ומעולם הבחירה היכן לקנות מוצרי טואלטיקה. 

"כפי שצוין גם בדו"ח, סופר-פארם מציעה לצרכן מבצעים רבים ומתחלפים כל העת. רווחיותה של סופר-פארם אינה שונה משל כל רשת קמעונאית אחרת בישראל. נשמח להמשיך לשתף פעולה עם משרד ככלכלה, ואנו בטוחים כי לאחר סבב הפגישות עם כלל הקמעונאים והספקים הבינלאומיים, יתבהר למשרד כי הגורמים ליוקר המחיה אינם נעוצים במקטע הקמעונאות".

ממשרד הכלכלה נמסר: "משרד הכלכלה הזמין את הרשתות על רקע הפערים הגבוהים שנמצאו במחירים, במסגרת העבודה שנעשה על ידי הגורמים המקצועיים במשרד. לאחר סיום עיבוד הנתונים תפורסם התייחסות המשרד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker