אושרה הצעת החוק שתוציא את הפקסימיליה לפנסיה

ח"כ שרן השכל: ״לא ייתכן שב-2017 יכפו על האזרחים להשתמש בטכנולוגיה שאינה נגישה ושעבר זמנה"

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פקסצילום: בלומברג
הדר קנה

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום ('א) הצעת חוק המחייבת גופים ציבוריים לאפשר פנייה והמצאת מסמכים בדואר אלקטרוני ולא לכפות שליחה בפקס בלבד.  

בהצעת החוק מוסבר כי אף שהמערכת הראשונה של דואר אלקטרוני הותקנה בישראל כבר ב-1980, עד היום ישנם גופים ציבוריים וספקי שירות רבים שאינם מאפשרים התקשרות ומתן שירות באמצעות דואר אלקטרוני, ודורשים ממקבלי שירותים שונים להשתמש באמצעי תקשורת מיושנים שאינם מותאמים לטכנולוגיה הקיימת. מעבר לנוחות ויעילות, להצעת החוק יש גם חשיבות סביבתית - המעבר לשירותי המייל יתרום לחיסכון בנייר, הליך שיפחית בנזקים סביבתיים.

על פי ההצעה: "הציבור הישראלי מוצא את עצמו לא פעם במצוקה בבואו להתקשר עם גופים ציבוריים או ספקי שירות כגון רשויות מקומיות, משרדי הממשלה, המוסד לביטוח לאומי, תאגידי מים וביוב, תאגידים נותני שירות שונים ובהם בנקים, חברות תקשורת, ספקי גז או חשמל ודומיהם. מצב דברים זה יוצר לא פעם סרבול בירוקרטי מיותר והאטה משמעותית בקבלת השירות".

נוסף על כך, מוסבר כי רוב הגופים הציבוריים ונותני השירותים משתמשים במכשיר פקס מרכזי המשרת עשרות עובדים, ולא פעם אובדים ניירות שהגיעו באמצעות מכשיר הפקס המרכזי. "כך, אם לא די בטרחה שנגרמה למקבלי השירות בדרך למציאת מכשיר פקס לצורך משלוח פנייתם, כשהם יוצרים קשר עם נותן השירות הם עשויים להיתקל בתירוץ לפיו הפקס או המכתב כלל לא התקבל", נכתב.

יוזמת ההצעה ח"כ שרן השכל (ליכוד) הסבירה כי: ״לא ייתכן שב-2017 יכפו על האזרחים להשתמש בטכנולוגיה שאינה נגישה ושעבר זמנה. הגיע הזמן ששירותי הממשלה ובתי החולים יקבלו פניות בדואר האלקטרוני. אני מברכת על כך שהצעת החוק עברה, זוהי בשורה אמתית עבור אזרחים וצרכנים"

רשימת הגופים עליהם יחול החוק: משרדי הממשלה, מוסדות חינוך (מגיל חובה ועד השכלה גבוהה), תאגידים שהוקמו בחוק (מרכז רבין, מרכז בגין וכדו'), חברות ממשלתיות (חברת חשמל, נמלי ישראל, ועוד עשרות חברות), תאגידי מים, קופות חולים, בתי חולים, מרפאות, בנקים, חברות ביטוח, בזק, חברות סלולר, חברות כבלים ולווין, ספקי אינטרנט ועוד'.

ח"כ השכל אומרת כי למרות התנגדויות שהיו בתחילת הדרך מצד משרדים ממשלתיים, היא עברה בין המשרדים כדי לשכנע אותם להסכים וכי כעת היא מעריכה שהחוק עתיד לעלות להצבעה במליאת הכנסת וככל הנראה יעבור ללא התנגדויות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker