בלעדי |

סופר פארם רוצה להיכנס לנעליה של ג'יימס ריצ'רדסון: תתמודד על הפעלת הדיוטי פרי בנתב"ג

ג'יימס ריצ'רדסון היתה אמורה להפעיל את חנויות הדיוטי פרי עד 2020, אך ביקשה לצאת מההסכם לפני סיומו כיוון שהתקשתה לעמוד בתנאיו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דיוטי פרי
דיוטי פריצילום: דודו בכר

רשת סופר פארם מתכוננת להתמודד במכרז של רש"ת (רשות שדות התעופה) להפעלת חנות הדיוטי פרי בנתב"ג במקומה של המפעילה הנוכחית ג'יימס ריצרדסון, שמוותרת על החוזה 3 שנים לפני סיומו הרשמי, כך נודע ל-TheMarker.

ג'יימס ריצ'רדסון זכתה במכרז ב-2013, והיתה אמורה להפעיל את חניות הדיוטי פרי עד 2020, אך היא ביקשה לצאת לפני סיומו כיוון שהתקשתה לעמוד בתנאיו. על פי החוזה המקורי, התמלוגים היו נגזרת מסך המכירות ומספר הנוסעים, כך שבפועל נוצר מצב בו דווקא ריבוי הנוסעים נהפך לנטל על החברות הפועלות בנתב"ג, והתמלוגים האמירו מ-169 מיליון דולר בשנה ל-210 מיליון דולר לשנה. כמות הנוסעים לכאורה גדלה, אך רבים מהם נוסעים בתדירות גבוהה ואף כמה פעמים בשנה, מה שהופך את העצירה לקניות בדיוטי פרי - שהיתה בעבר חלק מחוויית היציאה לחו"ל - לדומיננטית פחות.

כפי שפורסם ב-TheMarker באפריל, עוד בטרם פרסום המכרז החדש שינתה רש"ת  את תנאי מכרז ההפעלה של חנויות הדיוטי פרי בנתב"ג לטובת ג'יימס ריצ'רדסון, דבר שעורר ביקורת בענף התעופה והעלה  שאלות בנוגע לפגיעה בתחרות ובשוויון בין הזכיינים. בין השאר, ההסכם המתוקן כולל ויתור של רש"ת על תשלומים שנקבעו בחוזה המקורי המוערכים במיליוני דולרים, הסכמה להפרת ההסכם המקורי בלי שתיחשב הפרה, או שתפגע בסיכויי החברה לזכות במכרזים עתידיים ועוד.

לג'יימס ריצ'רדסון לא תהיה מניעה להשתתף במכרז החדש, על אף שלא עמדה בתנאי המכרז המקורי ונראה כי ההתאמות שנערכו עבורה, השפיעו על גיבוש תנאי המכרז החדש. בעקבות הקשיים של ג'יימס ריצ'רדסון לעמוד בתנאי המכרז ומתוך הבנת התנאים המשתנים, הודיעה רש"ת כי בתנאי ההפעלה החדשים יירד שיעור ההצמדה למדד תנועת הנוסעים מ-70%, כפי שהיה במכרז האחרון, ל-40%. מדובר בהפחתה דרמטית שנובעת מהגידול במספר הנוסעים והירידה במכירות בהשוואה למספר הנוסעים.ג'יימס ריצרדסון עצמה טרם אישרה או הכחישה כוונה להשתתף המכרז וענתה בתגובה: "המכרז פורסם ואנו לומדים אותו".

סניף סופר פארם בהרצליהצילום: עזרא לוי

ההתקשרות עם הזכיין החדש צפויה להתחיל ב-1 בינואר 2018 ולהימשך כשבע שנים, עם אופציית הארכה לשלוש שנים נוספות. מה שעודד את סופר-פארם "להיכנס למשחק" הוא האפשרות לבקש זכיינות לפעילות נפרדת בטרמינל 1. סביר להניח שהיא תיגש למכרז רק בטרמינל זה, שבו היקפי הפעילות קטנים יותר ואין מכירת אלכוהול וטבק בהיקפים גדולים.

כזכור, המכרז הוא למכירת טובין מסוג משקאות אלכוהוליים, מוצרי טבק, מוצרי קוסמטיקה, מוצרי שוקולד וממתקים הפטורים ממכס. כל חברה נדרשת לפרוט את רשימת המוצרים אותם היא מתכוונת למכור, וההיצע מהווה חלק מהשיקולים לזכייה במכרז.

במסגרת המכרז יוכלו להשתתף חברות בינלאומיות בעלות ניסיון בתחום שירותי מכירת מוצרי דיוטי-פרי (מוצרי פארם וקוסמטיקה, טבק ואלכוהול) בשדות תעופה, וכן רשתות מקומיות בהן נמכרים במכירה קמעונאית בשמים, קוסמטיקה ומוצרי פארם.

רשת סופר פארם כבר אישרה כי "בכוונתה ללמוד את הנושא ולגשת למכרז". סופר פארם, שבשליטת ליאון קופלר (74.5%), לאומי פרטנרס (15%) ודיסקונט שוקי הון (10.5%), מפעילה 220 סניפים בישראל, ומחזור מכירותיה הסתכם ב-4.5 מיליארד שקל ב-2015.

ג'יימס ריצרדסון עצמה טרם אישרה או הכחישה כוונה להשתתף המכרז וענתה בתגובה: "המכרז פורסם ואנו לומדים אותו". ההערכות הן שהחברה תיגש גם למכרז הנוכחי, אך לא ברור באילו היקפים (רק טרמינל 3 או גם טרמינל 1). תקופת ההתקשרות במכרז החדש תהיה מה- 1.1.2018 ועד 31.12.2024, עם אפשרות הארכה לשלוש שנים נוספות במידה ושני הצדדים מעוניינים בכך.

חנויות הדיוטי פרי בנתב"ג נתפשות כפעילות בהשוואה לשדות אחרים בעולם והמכרז החדש צפוי להתפרסם באתר רש"ת היום (ב'). הצגת מועמדות אפשרית עד 9 באוגוסט. המתמודדים להציע את עצמם בראשונה, להפעלת הדיוטי-פרי בטרמינל 1 בלבד לטיסות הלואו-קוסט, להפעלת טרמינל 3 לטיסות בינלאומיות, או לשני הטרמינלים יחד. עם פתיחתו המלאה של טרמינל 1 לטיסות לואו-קוסט בינלאומיות ב-19 ביוני, צפויים לצאת ממנו מדי שנה כ-1.5 מיליון נוסעים, ומטרמינל 3 כ-8 מיליון נוסעים.

השירותים אליהם תהיה מחוייבת החברה שתזכה מלבד מכירת והחסנת מוצרים פטורים ממס לנוסעים היוצאים מישראל, תהיה גם החסנת מוצרים ומסירתם בעמדות שירותי מסירת קניות (לנוסעים המפקידים את המוצר לשמירה ואוספים אותם כשישובו מהארץ). נוסף על כך, מחוייבת החברה הזוכה להפעיל מערך שירות לקוחות וניתוח התנהגות לקוחות.

שירותים חדשים המחייבים את הזכיין במכרז הנוכחי הם הפעלת מערך שירות הזמנה מראש של מוצרים באמצעות הזמנה טלפונית או הזמנה מקוונת, שהתשלום  על המוצרים יתבצע בחנויות היוצאים בלבד, בכפוף לאישור רשויות המכס. כמו כן יתאפשר לזכיין בטרמינל 3 להפעיל דלפק ומכונות אוטומטיות לממכר מוצרי פארם.

במכרז הובהר כי מתן השירותים יסופק כל השנה ובכל שעות היממה בהם מתקיימת פעילות תעופתית בנמל, וכי הרשות רשאית להוסיף או לגרוע שטחים למקומות השירות. המפעיל מצידו מנוע מלעלות כל טענה או תביעה בקשר לכך. ידוע בשלב הזה כי זרוע E מוקמת בימים אלו ותהיה בה עמדת מכירה פדיון המכירות יתווסף לפדיון המכירות ברוטו והשטח לא ייחשב כהקצאת שטח מכירה נוסף שבעבורו יחול שינוי בדמי ההרשאה המשולבים הבסיסיים.

בתמורה לקבלת ההרשאה למתן השירותים באמצעות החנויות יעביר המפעיל לרשות דמי הרשאה משולבים שנתיים לפי התחשיב הבא: 43% מפדיון המכירות ברוטו בתוספת מע"מ למי שינצח במכרז לטרמינל 3 או לטרמינל 3 ו-1 יחד,  או דמי הרשאה כפי שיקבעו לאחר הזכייה במכרז, בנוסף ל-8% מפדיון המכירות ברוטו בגינם מכירת המוצרים בחנות בשחקים. אם יהיה זוכה נפרד לטרמינל 1 בלבד הוא ישלם 33% מפדיון המכירות ברוטו בטרמינל  או דמי הרשאה כפי שיקבעו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker