שטראוס מוכרת את מקס ברנר לזכיינים תמורת 18 מיליון שקל

העסקה כוללת את מכירת המותג, 3 מסעדות בארצות הברית ואת הסכמי הזכיינות הבינלאומיים. בשנה האחרונה רכשה שטראוס את מלוא הבעלות בחברת הקפה הבינלאומית שלה ובחברת המים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף מקס ברנר בראשון לציוןצילום: ניר שמול

קבוצת שטראוס מוכרת את מקס ברנר, רשת המסעדות וברי השוקולד הבינלאומית, לזכייני הרשת בישראל – יניב שטנגר ודודו וקנין. במסגרת ההסכם, מוכרת הקבוצה את המותג; שלוש מסעדות הרשת בארה"ב; הסכמי הזכיינות הבינלאומיים, המקנים אחוזים מהמכירות, והשכרת המפעל - בתמורה לסכום של כ-18 מיליון שקל. מפעל הייצור של מוצרי מקס ברנר יישאר בבעלות שטראוס, ויושכר לחברה הרוכשת למשך 5 שנים עם אופציה להארכה, כשהעובדים ימשיכו לעבוד בו תחת הבעלות החדשה.

קבוצת שטראוס רכשה את רשת מקס ברנר ב-2001, 6 שנים לאחר היווסדה, כיצרנית של שוקולד פרימיום המשווק לנקודות מכירה. מקס ברנר פועלת עם 60 סניפים ב-6 מדינות (ישראל, אוסטרליה, יפן, ארה"ב, רוסיה ודרום קוריאה), אולם למעט בארה"ב, הפעילות הינה של זכיינים המעבירים לשטראוס אחוזים בודדים מהמכירות.

בשנה האחרונה ביצעה שטראוס עסקאות במסגרתן הגדילה אחזקותיה בעסקי הליבה שלה ל-100%, במקביל היא החליטה למכור פעילויות שלא מתאימות לפעילויות הליבה שלה כיצרנית מזון ומשקות, דוגמת המסעדות של מקס ברנר. כך, במארס השנה, קנתה שטראוס את מניותיה של TPG בחברת הקפה הגלובאלית שלה - 257 מיליון יורו; בנובמבר 2016 רכשה את מניות המיעוט של שטראוס מים תמורת 66 מיליון שקל. ב-2016 הניבה רשת מקס ברנר לשטראוס מכירות בגובה 94 מיליון שקל, לעומת 8.1 מיליארד שקל של שאר החברות בקבוצה.

חברת מקס ברנר נוסדה בישראל ב-1995 על ידי עודד ברנר ומקס פיכטמן. ב-2001 רכשה אותה חברת עלית. ב-2003 פתחה מקס ברנר שוקולד ברים, בישראל והרחיבה את הקונספט המשולב של מזון ושוקולד לארה"ב ב-2006.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker