דרור שטרום מונה לתפקיד ליו"ר הוועדה המייעצת לרשות להגנת הצרכן

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן הודיע היום על הקמת הוועדה, ובקרוב ימונו חמשת חבריה ■ לפני כחודש מונה עו"ד מיכאל אטלן לנהל את הרשות, לאחר שפעלה במשך שנה ללא מנהל קבוע

הדר קנה
הדר קנה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דרור שטרום
דרור שטרום

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, הודיע הבוקר (ד') כי ימנה ועדה מייעצת לרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, שתשמש עבורה כמעין דירקטוריון. בראש הוועדה יעמוד עו"ד דרור שטרום, שכיהן בעבר כממונה על ההגבלים העסקיים וכיום עומד בראש המכון הישראלי לתכנון כלכלי. עוד יכהנו בוועדה 5 חברים נוספים, שימונו בתקופה הקרובה.

הרשות להגנת הצרכן וסחר הוגן הוקמה לפני כשש שנים כזרוע של משרד הכלכלה, במטרה לחולל מהפכה בהגנה על הצרכנים. לאורך השנים נמתחה ביקורת על הרשות,  כשלאור מחסור חמור בכוח אדם (שנפתר זה מכבר), נטען כי השפעתה דלה וכי ניהולה אינו אקטיבי דיו. הרשות אף פעלה במשך שנה ללא מנהל קבוע, בעקבות חילופי שרים במשרד הכלכלה (בנימין נתניהו ומשה כחלון) והיעדר רצון מצדם להכריע בנושא.

בחודש מארס האחרון מונה עו"ד מיכאל אטלן למנהל החדש של הרשות. רבים מקווים כי מינויו של אטלן, לשעבר היועץ המשפטי של משרד הכלכלה, לצד המינוי הנוכחי של שטרום, יפיחו חיים ברשות - ויהפכו אותה לגורם אכיפה, פיקוח ומדיניות משמעותי עבור הצרכן הישראלי.

שר הכלכלה, אלי כהן, אמר היום כי "דרור שטרום נמנה על בכירי המומחים בישראל בתחום הגנת הצרכן, טיפול בריכוזיות במשק, תחרות ושקיפות. אני בטוח כי ניסיונו הרב יסייע לרשות להפוך לגוף משמעותי ובר סמכא בתחום משמעותי זה. לפני כחודש מונה עו"ד מיכאל אטלן לנהל את הרשות, וכעת תסייע בידו מועצה מייעצת משמעותית ומקצועית, אשר תלווה אותו ותסייע לו בהכנת תוכנית עבודה חדשה וביישומה.

"חזון הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הוא העצמת כוחם של הצרכנים באמצעות הענקת כלים להנגשת המידע, לשקיפות, לסחר הוגן ולתחרות הוגנת; ולספק, באמצעות חקיקה ותקנות, התנהלות הוגנת ושקולה, הן לעוסקים והן לצרכנים. הרשות צריכה להוות בית ראשון לצרכנים בישראל, להוות כתובת לטיפול בעוולות צרכניות ולסייע לבעלי העסקים ונותני השירותים, להעניק לצרכנים חוויית קנייה הוגנת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker