פשרה על פשרה: ויקטורי לא מילאה הסכם פשרה ותשלם רק 18 אלף שקל

ויקטורי הודתה כי לא מילאה אחר הסכם פשרה עליו התחייבה, ולפי כך הסכימה להעביר לעמותת "אחים לחסד" 7,500 שקל ולשלם לתובעת הייצוגית ולבא כוחה 10,250 שקל

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רשת ויקטוריצילום: דניאל בר און
הדר קנה

פשרה על פשרה: רשת ויקטורי הגיעה בשבוע שעבר לפשרה עם תובעים ייצוגיים, על פיו  תשלם פיצויים של כ-18 אלף שקל, לאחר שהתברר כי אינה מקיימת הסכם פשרה קודם שהושג במסגרת בקשה לתביעה ייצוגית.

ב-2013 הגישה לילך ספיר, באמצעות עוה"ד טל ספיר ומארק שיפמן, בקשה לייצוגית בטענה כי ויקטורי מסמנת שלטי מבצע באופן מבלבל. בבקשה נטען כי במסגרת מבצע 3 ב-10 של תבלינים מתוצרת "מיה", נגבה עבור חלק מהתבלינים מחיר מלא, אף שקוד המוצר שלהם הופיע בשילוט הסמוך למדף. ללקוחה שרכשה תבלינים וחויבה במחיר מלא ניתן נימוק כי על גבי השילוט הופיעו קודים מקוצרים של המוצרים, ולכן היא סברה בטעות כי במבצע נכללים תבלינים שלא השתתפו בו.

ויקטורי ציינה אז כי מדובר בתקלה שאירעה לזמן מוגבל, וכי לאחר מכן רועננו הנהלים בקרב העובדים, וכיום מבצעי הרשת עומדים בהוראות הדין.

ויקטורי והתובעים הגיעו להסכם פשרה, במסגרתו נקבע כי יתוקנו שלטי מבצעים, כך שיכללו קודים מלאים של המוצרים. עוד נקבע כי ויקטורי תחדד את שלטי המבצע שבסניפיה, ותתרום מוצרים בשווי 15 אלף שקל לעמותת פתחון לב.

עם זאת, כמה שבועות לאחר הסכם הפשרה, התברר לתובעים כי ויקטורי אינה מכבדת את הסכם הפשרה. לטענתם, בביקור בסניף ויקטורי בצומת כפר-סבא בחודש מאי 2016 התברר כי "עולם כמנהגו נוהג", וכי ויקטורי: "ממשיכה בנוהגה הנפסד שהביא מלכתחילה להגשת התביעה הייצוגית כנגדה, והוא לפרסם מבצעים כאשר בשלטי המבצעים מופיעות רשימות של קודי מוצרים חלקיים בלבד, במקום קודי מוצרים מלאים, כפי שהצהירה והתחייבה במפורש בהסדר הפשרה". בבקשה נטען כי הקודים המקוצרים מופיעים, לפי הטענות, גם על מבצע של אותם תבלינים, כאשר בחלק מהמקרים וגם בסניפים נוספים מוצגים קודים חלקיים בני שתי ספרות בלבד.

התובעים הגישו עתירה דחופה לביזיון בית המשפט נגד ויקטורי. לאחר מכן הגיעו להסכם פשרה נוסף, על פיו הודתה ויקטורי כי לא מילאה אחר הסכם הפשרה ל"תקופה מוגבלת", ועל מנת לסלק את התביעה הסכימה להעביר לעמותת "אחים לחסד" 7,500 שקל ולשלם לתובעת הייצוגית ולבא כוחה 10,250 שקל. הסכם  פשרה זה הוגש על ידי התובעים לבית המשפט המחוזי מרכז, ואושר על ידו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker