ישראל - שיאנית עולמית בקניות באינטרנט; בירת המשלוחים - ראשון לציון

דואר ישראל מסכם שנה: מיהם אתרי הקניות הפופולריים ביותר בישראל? מי העיר עם כמות החבילות הגדולה ביותר - ומה כל זה אומר על הזמן שייקח לחבילה הבאה שתזמינו להגיע אליכם הביתה

הדר קנה
הדר קנה
 מחסן לוגיסטי של חברת אמזון בבריטניה
מחסן לוגיסטי של חברת אמזון בבריטניהצילום: בלומברג
הדר קנה
הדר קנה

הישראלים הזמינו 52 מיליון חבילות מחו"ל בשנת 2016, ובכך הפכה ישראל למובילת ה-OECD בהזמנת חבילות ביחס לאוכלוסייתה. כך עולה מנתוני דואר ישראל לסיכום שנת 2016.

השנה שאך הסתיימה שברה שיאים בכמות החבילות שהגיעו מחו"ל, בהמשך למגמה בשנים האחרונות של עלייה מתמשכת בכמות המשלוחים - ב-2016 כמות החבילות הנכנסות לישראל עלו בכ-30% בהשוואה ל-2015, אז הוזמנו 41 מיליון חבילות.

דואר ישראל

בכל שנייה חולקו בישראל 1.6 חבילות במשקל כולל של של 8,100 טונות. החודש ששבר את שיאי המשלוחים הוא נובמבר - חודש שחל בו יום הרווקים הסיני ובלאק פריידי - המשווקים כימים של קניות מוגברות באינטרנט.

ומאיפה הישראלים מזמינים? על פי סקר שערך הדואר, עלי אקספרס ו-ebay הם האתרים הפופולריים ביותר, ואחריהם מדורגים נקסט ואמזון.

שיאנית ההזמנות, ביחס לגודל האוכלוסייה, היא העיר ראשון לציון - עם כ-390 אלף חבילות בשנה האחרונה. תל אביב היא שיאנית ההזמנות מבחינה כמותית - עם יותר מ-650 אלף חבילות שהוזמנו בשנה החולפת - אולם היא מדורגת רק במקום החמישי ביחס לגודל האוכלוסייה.

למרות הנתונים האופטימיים, צריך לזכור כי הכמויות הללו גם מעמיסות על השירות, ובשנים האחרונות סובלים הלקוחות הישראלים מעיכובים בהגעת החבילות המוזמנות ומתורים ארוכים בסניפים. כפי שפורסם ב-TheMarker לפני כחודש, בעקבות תלונות רבות מהלקוחות הישראליים על עיכובים בקבלת חבילות, החליטו באסוס, אתר קמעונאות האופנה הבריטי, להפסיק לעבוד עם דואר ישראל ולהעביר את המשלוחים לחברת מסירת החבילות E-POST.

כמות פריטים

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, התייחס לנתונים: "על מנת להתמודד עם הגידול המתמשך בהזמנות, פתחנו 300 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשום ברחבי הארץ, בשיתוף רשתות וחנויות פרטיות, זאת בנוסף ל-700 היחידות הקיימות. תגברנו יחידות ורכשנו ציוד לבית המיון על מנת למיין ולמסור את כמויות החבילות העצומות".

לדבריו, בחודשים הקרובים ייפתח בית מיון בעיר מודיעין שיקלוט וימיין עד 100 מיליון חבילות בשנה בטכנולוגיה מתקדמת, שתאפשר שיפור משמעותי בזמני הגעת החבילות לבתי הלקוחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ