רשת טיב טעם נקנסת ב-70 אלף שקל בשל אי החזרת פיקדון מזומן

בכתב האישום נאמר כי בנובמבר 2012, במהלך דיון מטה שהתנהל בטיב טעם, התקבלה החלטה לפיה פיקדון מזומן על בקבוקים יוחזר בסניפי הרשת עד לסכום של 3 שקלים בלבד - ומעבר לכך יינתן זיכוי לשימוש בחנויות הרשת בגובה הפיקדון

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סניף טיב טעם
סניף טיב טעם בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

רשת טיב טעם תשלם קנס בסך 70 אלף שקל בגלל שלא החזירה דמי פיקדון במזומן על החזרת בקבוקי משקה ריקים, כך על פי הסדר טיעון שנחתם בינה לבין משרד הגנת הסביבה.

על פי החוק, צרכן שיש בידו מיכל משקה ריק מסומן רשאי להחזירו לבית העסק בו מוכרים  משקאות של היצרן או היבואן ולקבל עבורו את דמי הפיקדון.

בכתב האישום המתוקן שהוגש נגד טיב טעם נכתב כי בנובמבר 2012, במהלך דיון מטה שהתנהל בטיב טעם, התקבלה החלטה לפיה פיקדון מזומן יוחזר בסניפי הרשת עד לסכום של 3 שקלים בלבד - ומעבר לכך יינתן זיכוי לשימוש בחנויות הרשת בגובה הפיקדון.

בעקבות החלטה זו התקבלה תלונה במשרד הגנת הסיבה ונשלחו פקחים ל-18 מסניפי הרשת. בתאריכים שונים במהלך 2012 ו-2013 הגיעו פקחים של המשטרה הירוקה לסניפים שונים של טיב טעם, ביניהם: סירקין בגבעתיים, בן גוריון בהרצליה, אופנהיימר ברחובות, פנחס רוזן בתל אביב ועוד, וביקשו להחזיר בקבוקי משקה בתמורה לפיקדון, בסכום של מעל 3 שקל, אך בסניפים סירבו לבקשתם.

בשל תוצאות הבדיקה, הוגש כתב האישום נגד טיב טעם. במסגרת הסדר הטיעון שאומץ על-ידי בית משפט השלום בראשון לציון, הורשעה טיב טעם ונגזר עליה קנס בסך 70 אלף שקל, לצד התחייבות בסך 90 אלף שקל להימנע במשך 18 חודשים מביצוע העבירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker