עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

נשיא התאחדות התעשיינים ייפגש הערב (ב') עם מנכ"ל משרד הבריאות, בדרישה לתקן את ההמלצה בדבר סימון מוצרי מזון המכילים כמות גדולה של סוכר, מלח ושומן רווי. כך נודע ל-TheMarker.

היום נפגשו אחר הצהרים מנכ"לי חברות המזון הגדולות במשרדי התאחדות התעשיינים בכדי להתכונן לפגישה. זאת, בהמשך לפגישה שהתקיימה ביום חמישי האחרון בין בכירי משרד הבריאות לבכירי חברות המזון הגדולות. בפגישה הובהר לחברות המזון שהמשרד עומד לפרסם מסקנות בנוגע לסימון רכיבים בעייתיים במוצרי מזון.

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשייניםצילום: עופר וקנין

בכירים בתעשיית המזון שנכחו בפגישה אמרו ל-TheMarker שמנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הציג חזית נוקשה ואמר שבכוונתו להוציא לפועל בתוך מספר חודשים תקנות שיחייבו את התעשייה לסמן במדבקות אדומות מוצרים שמכילים אחוז גבוה של סוכר, מלח ושומן רווי - לפי רף שיחייב אותן בסימון של כ-60% מהמוצרים בסופרמרקט.

בהמשך לפגישה אמרו בכירים בתעשייה ל-TheMarker כי בכוונתם להילחם במשרד הבריאות, ואף להפעיל את ראש הממשלה אם יהיה בכך צורך. בהודעה לעיתונות שהוציא נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, נמסר כי תעשיית המזון נכונה לשתף פעולה עם משרד הבריאות, אך תעשה זאת במידה ויתקבלו השגותיה. בכירים בתעשייה אמרו בימים האחרונים כי ההשגות נוגעות, בין היתר, למבחן אחיד שהמשרד רוצה לנקוט כלפי כל מוצרי המזון, ללא חלוקה לקטגוריות שונות, והזריזות שבה מבקש המשרד להוציא את תוכניותיו לפועל.

"בשונה מהנאמר בפרסומים שונים, גם ביחס לסימון המוצרים, התעשייה נכונה לשתף פעולה עם משרד הבריאות, ולהוציא לפועל את המהלך - ובלבד שיעשה באופן שמתאים למציאות בשטח, יבטיח מקסימום תוצאות במינימום זמן, ולא יסתכם בכותרות ריקות שלא מעודדות או מייצרות שינוי", כתב ברוש.

ברוש הוסיף כי "הראשונים שרוצים בייצור מוצרים בריאים ואיכותיים ככל הניתן הם היצרנים, וברוח זו אנו מקיימים את הדיאלוג עם משרד הבריאות בכלל הנושאים שעומדים על הפרק". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker