בשורות טבות לטחינה הנסיך: משרד הבריאות אישר החזרת המוצרים לרשתות השיווק

הערב הודיע משרד הבריאות כי דגם כ-60 דגימות שונות באריזות לצרכן ולקמעונאי וכל הבדיקות נמצאו תקינות

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית חרושת הנסיך לטחינה בעילבוןצילום: ירון קמינסקי
הדר קנה

בשורות טובות חלקית לטחינה הנסיך: משרד הבריאות מאפשר את שיווק מוצרי טחינה הנסיך בקו הייצור הקמעונאי (כלומר לטחינה בקופסה), אך עדיין לא בטחינה לתעשיה.

לפני כשבוע הודיע משרד הבריאות כי החליט לעצור את השיווק במפעל טחינת הנסיך עד להודעה חדשה, ולהתלות את רישיון היצרן שלו, זאת  לאחר שהתברר כי התגלו חיידקי סלמונלה בחומר הגלם שהגיע ממפעל טחינת הנסיך ושווק במוצרי החומוס של סלטי שמיר.

מספר ימים אחרי אף נערך שימוע לטחינה הנסיך במשרד הבריאות ונמסר הממשרד כי: "חברת טחינת הנסיך התנהלה בדרך רשלנית, לא אחראית, לא ראויה ולא מקצועית. לאחר שימוע של שעות ארוכות הוחלט כי בשלב זה ייאסר על החברה לייצר ולשווק את מוצריה; עוד הוטלה על החברה חובה להשמיד את המוצרים המזוהמים". בנוסף נמסר ממשרד הבריאות כי הליך החקירה טרם הסתיים.

הערב הודיע משרד הבריאות כי במהלך הבדיקה שביצע, נדגמו כ-60 דגימות שונות, ממחסן המפעל ומדרכי השיווק (מדפים) של המוצר טחינת הנסיך באריזות לצרכן ולקמעונאי, וכל הבדיקות הללו נמצאו תקינות. לפיכך, משרד הבריאות מאפשר את שיווק המוצרים שיוצרו בקו הייצור לקמעונאי בלבד. עם זאת יודגש כי האיסור לייצר ולשווק מוצרים חדשים, בכל קווי הייצור, עדיין בתוקפו.    

עוד הודיעו כי תהליך ההשמדה של הטחינה המזוהמת החל והושמדו כ-100 טונה מתוך 176 טונה. "בסיום הליך החקירה ינקוט משרד הבריאות את הצעדים המשפטיים המתחייבים ממנו", נכתב בהודעת משרד הבריאות.

ממפעל הנסיך נמסר בתגובה: "מברכים את משרד הבריאות על פרסום התוצאות המאשרות את העובדה שמוצרי הנסיך האיכותיים מאושרים לשיווק ללא חשש לצרכנים. נמשיך בעבודה הדוקה מול משרד הבריאות להשלמת כלל הפעולות שהוגדרו על ידי המשרד טרם חזרה לפעילות. איכות ובריאות המוצרים יהיו תמיד ערך עליון לחברת הנסיך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker