רוזנטל נגד המועמדת לניהול הרשות להגנת הצרכן: "ניגוד העניינים שלה ייצור שיתוק"

בעקבות הפרסום ב-TheMarker: חבר הכנסת מיקי רוזנטל פנה למנכ"ל משרד הכלכלה בבקשה להסיר את שמה של עו"ד אילת גולומב-פלנר מרשימת המועמדים הסופיים של הרשות להגנת הצרכן ■ משרד הכלכלה: לא התקבלה פנייה

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חבר הכנסת מיקי רוזנטל פנה במכתב למנכ"ל משרד הכלכלה וביקש ממנו לשקול בשנית ולהסיר את שמה של עו"ד אילת גולומב-פלנר מרשימת המועמדים הסופיים לתפקיד מנהלת הרשות להגנת הצרכן.

השבוע בחרה ועדת איתור בשני מועמדים סופיים לתפקיד מנהל הרשות להגנת הצרכן - היועץ המשפטי של משרד הכלכלה, עו"ד מיכאל אטלן, ושותפה־מנהלת במשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות', עו"ד אילת גולומב פלנר. כפי שפורסם היום בTheMarker שני השמות כבר מעוררים ביקורת רבה.

שמה של גולומב-פלנר הפתיע רבים, מכיוון שמשרדה ידוע ככזה שמייצג את החברות המסחריות שעליהן אמורה הרשות לפקח. בין לקוחות המשרד בעבר ובהווה ניתן למצוא את סלקום, בנק לאומי, בנק הפועלים, מגדל וחברות הגז.

בעקבות הפרסום, פנה ח"כ מיקי רוזנטל במכתב למנכ"ל משרד הכלכלה ויו"ר וועדת האיתור, עמית לנג, וכתב: "זה לא מכבר מונתה לרשות להגבלים העסקיים עו"ד מיכל הלפרין, שקודם לכן עבדה במגזר הפרטי בשירותם של תאגידים גדולים רבים. בעקבות כך, עו"ד הלפרין הוחתמה על הסכם ניגוד עניינים המשתרע על  תחומים רבים - שכולם נוגעים ללב העשייה של הרשות - בהם היא לא יכולה לעסוק. הדבר יוצר כאוס רב ברשות להגבלים עסקיים, העשייה ברשות נפגעה קשות בעקבות המינוי הבעייתי והאינטרס הציבורי נפגע אף הוא".

ח"כ מיקי רוזנטל בוועדת הפנים בכנסת
ח"כ מיקי רוזנטלצילום: אורן נחשון

רוזנטל מבקש כי הלקחים יופקו ממקרה הלפרין, וטוען כי מינויה של גולומב-פלנר למנהלת הרשות יציב אותה בניגוד עניינים חריף בתחומים שעליהם מופקדת הרשות: "והדבר עלול לגרור בעיות ניהוליות ואתיות קשות מצד העומד בראש רשות חשובה הזו".

כאמור, גולומב-פלנר כיהנה כשותפה בכירה במשרד אגמון ושות'. במשך שנים רבות ייצג המשרד חברות ותאגידים רבים, כגון סלקום, חברת לבנת פורן, חברות הגז, בנק הפועלים, מגדל ועוד חברות גדולות במשק הישראלי.

רוזנטל כתב כי "לחברות אותן מייצג משרד אגמון אינטרס כלכלי פרטי מנוגד במקרים רבים לאינטרס הציבורי ולאינטרס הצרכני עליו אמונה הרשות להגנת הצרכן. הסכם ניגוד העניינים עליו תאלץ לחתום עו"ד גולומב, אם תיבחר, ימנע ממנה לטפל במקרים רבים ומשמעותיים, יאסור עליה לטפל בתחומים מגוונים וייצור שיתוק ברשות שהוקמה לפני שנים אחדות וזקוקה למנהל שיקדם אותה למען הרחבת ההגנה על הצרכן".

לדבריו, "על הרשות להגנת הצרכן להיות גוף אפקטיבי, חזק ומרתיע. תכונה זו של הרשות צפויה להיפגע קשות במקרה וימונה אדם שיהיה מנוע מלעסוק בנתחים משמעותים של הפעילות הצרכנית".

גורמים המקורבים לגולמב פלנר דווקא סבורים כי מינוייה איננו בעייתי; "לאורך כל השנים היא עסקה גם בפעילות ציבורית. כך למשל עבדה כמורה וכן הקימה מחדש בית ספר בירושלים שעמד להיסגר. לפני כחצי שנה היא יצאה לשנת שבתון מהמשרד, כך שסביר כי לא יהיו לה ניגודי עניינים משמועתיים, אם בכלל".

ממשרד הכלכלה נמסר כי פנייתו של רוזנטל טרם נתקבלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker