פי 260 מהמותר בתקן |

גלגל שחייה ומכונית צעצוע: הצעצועים שמסכנים את הפעילות ההורמונאלית של ילדיכם

משרד הכלכלה ומפקחי מינהל התקינה מזהירים: בצעצועי ילדים, בהם בובות משחק ומצופים לבריכה לילדים, נמצאו כמויות חריגות של תרכובות כימיות שעלולות לסכן את בריאותם של הילדים המשחקים בהם

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדר קנה

צעצועים מסוכנים עם תכולה חריגה בריכוז פתלאטים (קבוצה של תרכובות כימיות המשמשות למוצרים פלסטיים על מנת לעושתם גמישים, ה.ק) נמצאו בביקורת שערך מינהל התקינה שבמשרד הכלכלה. בין המוצרים שבהם נמצאו חריגות: גלגל שחייה, מצופים לבריכה לילדים, בובות משחק ומכוניות צעצוע.

הצעצועים לילדים אותרו בעקבות פעילות מפקחי מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה. הם נמצאו ככאלה שאינם מתאימים לדרישות התקן ועלולים לסכן את בריאותם של הילדים המשחקים בהם. מבדיקה שנערכה לצעצועים במעבדות מכון התקנים עולה כי הצעצועים לא עמדו בהוראות "בטיחות צעצועים" בדבר תכולת פתלאטים בצעצוע.

גלגל שחיה, תכולת פתלאטים פי 90 מהמותר בתקן

על פי משרד הבריאות:" פתלאטים דומים במבנה להורמונים וידועים כחומרים משבשי פעילות הורמונאלית. הפתלאטים משפיעים על מנגנוני הוויסות של הורמונים בגוף האדם גם בריכוזים נמוכים והסכנה היא שתינוקות וילדים יכולים להיחשף לחומרים על ידי הכנסה לפה ולעיסה של הצעצועים המכילים את החומרים המסוכנים".

הממונה על התקינה, איגור דוסקלוביץ, מדגיש כי כל הצעצועים הנמכרים בשוק הישראלי חייבים לעמוד בדרישות התקן הישראלי. נגד כל היצרנים, היבואנים והמוכרים של הצעצועים שהפרו את הוראות התקן, נפתחו הליכים מנהליים שבסיומם עומדת האפשרות להגשת כתבי אישום פליליים נגדם. לדבריו: "יש להימנע מקניית צעצוע שנמכר בסביבה לא נקיה, שאינו מסומן כנדרש, או מפריש צבע או ריח כימי חריף ולא נעים, או מתקלף במגעת יד".

במשרד הבריאות מזהירים מפני צעצועים שאין עליהם סימון ברור וקריא ועליהם האזהרות הנדרשות בחוק.

תכולת פתלאטים פי 99 מהמותר בתקן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker