הקנסות ל-HOT עוזרים - ועל מה הישראלים מתלוננים הכי הרבה?

מועצת הכבלים והלוויין מסכמת את 2015: רוב התלונות של הציבור נמצאו מוצדקות

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדר קנה
הדר קנה

הקנסות הכבדים שהוטלו על HOT משפיעים: ירידה משמעותית של 39% נרשמה ב-2015 בפניות הציבור למועצה לשידורי כבלים ולוויין, כך עולה מדו"ח שפירסם היום האגף להגנת הצרכן של המועצה לשידורי כבלים ולוויין.

המועצה מסבירה את הירידה בתלונות בזכות קנס חסר תקדים בסך 2.67 מיליון שקל שהוטל על החברות בין דצמבר 2014 לדצמבר 2015. הקנס הגבוה הוא תוצאה של 11 עיצומים כספיים שהוטלו על החברות, כשהקנס הגבוה ביותר הוטל בעקבות כשלים בתחום השירות.

אישה צופה בסרט

מתוך התלונות שהוגשו נגד החברות רוב התלונות נמצאו מוצדקות. החלק הגדול ביותר של התלונות נגע לנושאים כספיים והעלייה המשמעותית ביותר, של יותר מ- 200%, נרשמה בתלונות על שידורי הספורט. 122 מהתלונות בתחום זה נגעו לאי שידור משחקה של בית"ר ירושלים במוקדמות הליגה האירופית בחודש יוני אשתקד.

על פי הדו"ח, בשנת 2015 התקבלו 2,921 פניות ציבור, ירידה של כ-39% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כ-1,616 תלונות נגעו לחברת HOT ו-492 ל-yes כששאר התלונות עסקו בנושאים אחרים. לחברת HOT יש כ-200 אלף מנויים יותר מאשר ל-yes. בשכלול מספר המנויים, ב-HOT לכל 10,000 מנויים התקבלו 19.6 תלונות וב-yes לכל 10,000 מנויים התקבלו 7.7 תלונות.

הדו"ח מצא כי -49% מהפניות נמצאו מוצדקות ודרשו את טיפול המועצה. כ-5% מהפניות נמצאו מוצדקות חלקית ו- 10% נמצאו לא מוצדקות. לגבי יתר הפניות מדובר בפניות שהחברה והלקוח הגיעו להסכמה בתיווך המועצה לרבות פניות שלא ניתן להכריע בהן וכן בקשות למידע וכן פניות בנושאים שאינם בטיפול המועצה וביניהם: טלפוניה ואינטרנט, פניות בנושא רשות השידור, הרשות השנייה, מערך עידן+ או נושאים הקשורים לסלקום TV.

בחלוקה לנושאים, מספר הפניות בתחום השירות ירד ב-59% בהשוואה לשנת 2014: כ-729 פניות בהשוואה ל-1,799. ירידה של 38% חלה בפניות הקשורות לנושאים כספיים. העלייה המשמעותית ביותר נרשמה בתלונות על שידורי הספורט: מ-60 תלונות בשנת 2014 ל-179 תלונות בשנת 2015.

במהלך חצי השנה הראשונה של 2015, כ-70% מהפונים למועצה בנוגע לחיובים כספיים, לרבות הערמת קשיים לניתוק, בעיות טכניות ונושאי שירות – קיבלו החזרים כספיים מהחברות. בעניין השירות, נרשמה ירידה משמעותית של 60%, בניגוד למגמת העלייה בשנים 2014-2011. במועצת הכבלים והלוווין מסבירים זאת בקנסות שהוטלו על החברות.

יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין, ד"ר יפעת בן חי שגב, אמרה היום כי "מדובר בירידה דרמטית בהשוואה לשנת 2014, אך עדיין מדובר בכ-250 תלונות בחודש בממוצע, לכן יש עלינו חובה להמשיך לעקוב ולפקח על החברות מבחינה צרכנית, במיוחד לאור אסדרת מדיניות המחירים שסיימנו לאחרונה.

מחברת HOT נמסר: "החברה נמצאת היום בעיצומה של מהפכת שירות. ניתן לראות ירידה משמעותית בתלונות המגיעות לגופי הצרכנות וירידה במספר השיחות הנכנסות למוקדי השירות. HOT תמשיך לפעול לשיפור מתמיד של השירות לטובת לקוחותיה".

מחברת yes נמסר: "אנו שמחים כי ההקפדה שלנו על רמת שירות לקוחות מצטיינת ואיכותית לכל אורך השנים, נשמרת ובאה לידי ביטוי גם בממצאים השנתיים של מועצת הכבלים והלוויין. אנו מחויבים להמשיך ולספק ללקוחותינו את שירות הלקוחות המוביל בתעשייה ובשוק התקשורת בכלל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker