סמסונג ממשיכה למכור דגם מקרר שהתלונות עליו מצטברות מ-2013

מקרר RL67 של סמסונג עלה לכותרות במארס 2013 בעקבות תלונות רבות של לקוחות ■ למרות זאת, סמסונג ממשיכה למכור את המוצר ■ אמון הציבור: "מכירת מוצר פגום היא הפרה ברורה של החוזה" ■ סמסונג ישראל: "היבואן הרשמי טיפל בפניות לשביעות רצון הלקוחות"

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדר קנה

סמסונג ממשיכה למכור כרגיל דגם בעייתי של מקרר - RL67, אף שצרכנים מתלוננים על תקלות בו מאז 2013.

צרכן שרכש את המקרר מחנות ברחובות ב–4,900 שקל מספר כי הבעיות התחילו עם הרכישה. לדבריו, "ההפשרה לא עבדה כמו שצריך, וכל המים נזלו על מוצרים אחרים וקלקלו אותם". ביקורי טכנאי לא עזרו, והתקלה חזרה.

מקרר סמסונג

לדברי הצרכן, ההתמודדות מול החברה היתה מכעיסה: "מאז שקניתי את המקרר הזמנתי טכנאי לפחות 10 פעמים, ואף שביקשתי הם לא מוכנים להחליף לי את הדגם. בכל פעם שיש תקלה אני נאלץ לזרוק אוכל, והפתרון הכי טוב שהם מציעים לי זה לרכוש ביטוח לשלוש שנים ב–1,000 שקל. המקרר הקודם שהיה לי, של תדיראן, החזיק מעמד 20 שנה".

צרכן אחר רכש את הדגם האמור לפני כחצי שנה בקניון בפתח תקוה, והתחיל לחוות בעיות כשלושה חודשים מיום הרכישה. לדבריו, "המקרר התחיל להשמיע רעשים מכיוון המאוורר שבחלקו העליון. החברה שלחה טכנאי, שטען כי צריך להחליף שני כרטיסים אלקטרוניים. ביקשתי לקבל מקרר חדש, אך מנהל השירות לא הסכים, וטען בפני שאם התקלה תחזור - אקבל מקרר חדש.

"לפני כמה ימים המאוורר שוב התחיל להשמיע רעשים. יצרתי קשר עם מחלקת השירות, ובמקביל עשיתי שיעורי בית ובדקתי את טיב המקרר עם כמה טכנאים מובילים בשוק. כל הטכנאים אמרו שהדגם בעייתי".

סמסונג ב-2013: "התקלה נקודתית"

הבעיה עם הדגם אינה חדשה. במארס 2013 פורסם 
ב-TheMarker כי הצטברו עשרות תלונות על מקררי סמסונג ועל שירות לקוחות לא מספק של החברה. חברת סמליין, המייבאת את מקררי סמסונג, הגיבה אז כי "על פי בדיקה מעמיקה שבוצעה, מדובר בתקלה נקודתית בכמה מקררים, ולא בתופעה גורפת". אך התלונות המשיכו להצטבר, ובאתר השוואת המחירים זאפ יש חוות דעת שליליות רבות על הדגם. הציון הממוצע שמקבל שם הדגם הוא 1.5 מתוך 5, וצרכנים ממליצים "לברוח ממנו כמו מאש".

רונן רגב כביר, מנכ"ל אמון הציבור, אומר כי "המצב שבו הרבה צרכנים נתקלים בתקלות באותו מכשיר מעלה חשש ברור לכך שהמוצר עצמו פגום. מכירה של מוצר פגום היא הפרה ברורה של החוזה. צרכן משלם בעבור מוצר תקין, ואם מוכרים לו מוצר שמתברר שהוא פגום - החברה הפרה את החוזה וצריכה או להחליף את המוצר או להחזיר את הכסף. כשמדובר בדגם שיש עליו הרבה תלונות, החברה לא יכולה להיתלות בטענה טכנית, ועליה לקחת אחריות על הפגם במוצר".

מסמסונג אלקטרוניקס ישראל נמסר: "החברה מחויבת לשמירה על שביעות רצון לקוחותיה. נושא השירות חשוב לנו מאוד, ואנו משקיעים בו משאבים רבים. היבואן הרשמי מספק תמיכה מלאה למוצרינו בתקופת האחריות, ואף מאפשר לכל לקוח לרכוש ביטוח המבטיח שירות ואחריות של היבואן הרשמי גם לאחר תום תקופת האחריות.

"במקרה דנן, התקבלה בעבר פנייה ממערכת TheMarker בנוגע לדגם זה של מקררים. עוד לפני הפנייה, טיפל היבואן הרשמי באופן ישיר ולשביעות רצונם של הלקוחות בכל פנייה. אם מי מלקוחותינו חווה תקלה במוצר, הוא מוזמן לפנות אל מרכז השירות של היבואן הרשמי להמשך טיפול ולקבלת שירות ברמה הגבוהה ביותר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker