זכיינית הדיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון ביקשה מרש"ת לדחות תשלומי תמלוגים מ- 2015 ל-2016

היועץ המשפטי וסמנכ"ל המסחר ברש"ת צפויים לפגוש את בעלי רשת ג'יימס ריצ'רדסון באוסטרליה ■ ברש"ת מכחישים כל קשר בין הפגישה לבקשת הדחייה בתשלום התמלוגים: "הדברים יצאו בסמיכות וזה מחשיד אבל אין קשר בין הדברים. זהו מפגש מקצועי שגרתי"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

זכיינית הדיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסון ביקשה מרשות שדות התעופה (רש"ת) לדחות את תשלום התמלוגים שהיא חייבת לה בגין הפעילות מדצמבר 2015, לתשלומים שיועברו במהלך 2016. ברש"ת מוסרים כי ג'יימס ריצ'רדסון איננה החנות היחידה שביקשה דחייה בתשלום התמלוגים, וכי חנות אחרת לממכר מזון ומשקאות במתחם ביקשה אף היא דחייה, אך סירבו למסור את שמה.

דיוטי פרי

בעקבות בקשת ג'יימס ריצ'רדסון לדחות  את תשלומי התמלוגים פנתה רש"ת לכלל הזכיינים השוכרים שטחים מסחריים בנתב"ג, והציעה להם פריסה דומה לזו שאיפשרה לג'יימס ריצ'רדסון. רק חנות אחת ניצלה את ההצעה וביקשה תנאי דחייה דומים. "יכולנו לעמוד בדחייה הזו והרי לכל החנויות יש ערבויות אז אין ממה לחשוש", מסר עופר לפלר, דובר רש"ת. "כל מי שביקש אישור דחייה קיבל", הוסיף.

בעתיד הקרוב צפויים מספר מנהלים מרש"ת, ביניהם היועץ המשפטי וסמנכ"ל המסחר, לצאת לפגישה עם בעלי רשת ג'יימס ריצ'רדסון באוסטרליה. ברש"ת מכחישים כי יש קשר בין הפגישה לבקשת הדחייה בתשלום התמלוגים. "הדברים יצאו בסמיכות וזה אומנם נראה חשוד אבל אין קשר בין הדברים", אומר לפלר. "נסיעת הסמנכ"ל למסחר והיועמ"ש מבוצעת על פי כללי הרשות ואינה קשורה לנושא דחיית התשלומים. המפגש המקצועי עם החברה הוא חלק ממפגשים אותם אנו מקיימים עם כלל הגורמים הנמצאים בקשרים מקצועיים עם רש"ת ולרבות המסחר".

חברת ג'יימס ריצ'רדסון זכתה ביולי 2013 במכרז רשות שדות התעופה להמשיך ולהפעיל את חנות הדיוטי פרי המרכזית בנתב"ג למשך 10 שנים נוספות בעלות של 169.4 מיליון דולר לשנה.

לפי נתוני 2012, נתב"ג נמנה עם שדות התעופה המובילים בעולם במכירות דיוטי פרי עם ממוצע מכירות של כמיליון דולר ביום. השנה האחרונה הייתה שנת שיא במספר תנועות הנוסעים בטיסות בינלאומיות בנתב"ג עם יותר מ-16 מיליון תנועות. אומנם תנועת התיירים לישראל הייתה בירידה ב-2015, אך יותר ישראלים פקדו את נתב"ג ונרשמו כ-5.9 יציאות ישראלים ב-2015. נתונים אלו אמורים לעודד את מנהלי החנויות בנתב"ג אך במקביל משתנה מפתח התשלומים של התמלוגים, בהתאם למספר הנוסעים העוברים בשדה התעופה- ככל שמספר תנועות הנוסעים גדל כך התמלוגים לרש"ת עולים.

בקיץ האחרון השיקה החברה חנות חדשה המשתרעת על פני 3,200 מ"ר בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים. חלק מהחידוש בחנות נגע לקיצור בזמני ההמתנה בתורים תוך הרחבת קו הקופות ל-59 במקום 30 שהיו קודם לכן.

דיוטי פריצילום: ניר כפרי

מרשות שדות התעופה נמסר כי "חברת ג'יימס ריצ'רסון עומדת בכלל התחייבויותיה לרש"ת. פניית הזכיינים לפריסת תשלומים או העברת תשלום נעשית באופן שיוויוני לכל הפונים".

מג'יימס ריצ'רדסון נמסר בתגובה כי "חברת ג'יימס ריצרדסון אינה דנה אודות מערך יחסיה עם שותפיה העסקיים לרבות רש"ת מעל גבי ערוצי התקשורת, אך נדגיש כי ג'יימס ריצרדסון עומדת בכל התחייבויותיה מול רש"ת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker