אתר ביז-באז הפסיק את פעילותו בפתאומיות - חשש לכספי צרכנים

אתר המכירות ביז-באז הוסר מרשת האינטרנט והחברה הפסיקה לענות לפניות לקוחות לפני כעשרה ימים ■ ביז-באז הינו "עסק מחויב", הנושא תו ארגון אמון הציבור - האזהרה מגיעה בעקבות תלונות צרכנים שהגיעו לארגון

רותי לוי
רותי לוי
רותי לוי
רותי לוי

אמון הציבור הודיע היום כי חברת "ביז-באז" הפסיקה את פעילותה. ביז-באז היא חברת שיווק שמכרה מגוון מוצרים כגון מכשירי חשמל וריהוט. מדובר בעסק מחויב לכללי אמון הציבור (בעל תו), אך הוא הפסיק את פעילותו בפתאומיות. מפעיל עמוד הפייסבוק של החברה הגיב לפונים כי "כרגע החברה בבעיה כלכלית ולא ידוע אם תמשיך בפעילות. החברה התאמצה לא לגבות מרגע שהתברר שכך המצב, כולל משלוחים אחרונים ביום שישי האחרון ה-18 בדצמבר". 

לאמון הציבור הגיעו מספר תלונות שמרביתן טופלו לשביעות רצון הלקוחות (קבלת המוצר או ביטול העסקה) ואולם, כמשנה זהירות – ובשל העדר מענה מהנהלת החברה - הארגון קורא לכל הצרכנים שביצעו עסקאות עם החברה באמצעות אתר האינטרנט www.bizbazz.co.il, וטרם קיבלו את המוצרים שהזמינו, להודיע לחברה באופן מיידי - ולפני ה-2 בינואר - על ביטול העסקה, ובמקביל לפנות לחברת האשראי שלהם בבקשה לעצור כל תשלום עתידי לחברה שטרם נפרע.

אתר ביז באזצילום: עמוד הפייסבוק של החברה

על פי הוראות חוק כרטיסי חיוב, על חברות האשראי להפסיק לחייב לקוחות בגין עסקות שהתקיימו בהן שני התנאים המצטברים הבאים: (1) העסקה בוטלה על ידי הלקוח (2) המוצר שנרכש לא סופק במסגרת הזמן שנקבעה לכך, או שהעסק הפסיק, דרך קבע, לספק מוצרים מהסוג שנרכש. לפיכך, על מנת ליהנות מן ההגנות המגיעות להם על פי חוק, ממליץ אמון הציבור לצרכנים לנקוט בשתי פעולות אלו באופן מיידי ולמנוע חיובם בעסקה שערכו עם חברת "ביז-באז". בשל העדר המענה הטלפוני מומלץ לשלוח את הודעת הביטול למייל service@bizbazz.co.il, או בהודעה פרטית לעמוד הפייסבוק של החברה.

לדברי אמון הציבור: "בסמוך לפני פרסום הודעה זו, פנינו לחברות האשראי ועדכנו אותן בדבר המידע המצוי ברשותנו בכל הנוגע להפסקת אספקת המוצרים על ידי החברה והפסקת פעילות אתר האינטרנט שלה. מטרת הפנייה היתה לפעול בהקדם האפשרי לצמצום הנזקים שעלולים להיגרם לצרכנים אשר התקשרו בעסקאות עם החברה שהפסיקה פעילותה. עם זאת - מומלץ לכל צרכן שביצע הזמנה מביז-באז ולא קיבל את המוצר, לפנות מיד באופן אישי לחברת האשראי שלו ולמנוע חיובים עתידיים בגין עסקאות שערך עם החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker